Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Víte, kde sehnat kvalitní komínová dvířka, komínové vložky i stříšky na komín?

Chystáte se na rekonstrukci letitého komínu, který si již delší čas žádá kompletní opravu? Anebo stavíte rodinný dům, jehož součástí bude kotel na tuhá paliva, a tak potřebujete pořádný a bezpečný komín se vším, co k němu patří? Pak se obraťte na e-shop dobrekominy.cz, kde najdete komínové vložky, dvířka, stříšky i další vybavení pro různé typy komínů.

Vyberte si komínové vložky

Základem pro váš bezpečný komín, jsou bezesporu komínové vložky. Volit můžete z různých materiálů. Jedná se o nerez, izostat, šamot nebo plast. Každá komínová vložka může mít jiný průměr, jinou sílu, a také je potřeba rozlišit, pro jaké určení má být použita.

Trubky, které tvoří vyvložkování komínu, mohou mít průměr např. 250 mm, 1000 mm nebo třeba 2000 mm. Příslušenstvím pak je spárovací šamotová hmota v různě velkých baleních. Ke kvalitním patří např. Säurekitt.

Vše důležité pro komín

Abyste mohli komín čistit a kontrolovat, budete potřebovat komínová dvířka. I tady máte na výběr, co se týče materiálů. Jde o ocelová, betonová, systémové nebo nerezová dvířka. Běžně používaná jsou komínová dvířka šedá nebo bílá plechová o rozměru 315 x 155 cm na klíček. Stejně tak ale můžete zvolit i dvířka s rámečkem s lobem CIKO z nerezu, complex E 0,6 mm a rozměry 140 x 200 mm.

Hezká a účelná komínová stříška

Komínová stříška je spolehlivým ukončením komínového průduchu. Zabraňuje zatékání dešťových srážek do komína a stejně tak dotváří výsledný vzhled komína, proto je mezi stavebníky tolik oblíbená.

Stříška na komín může být oblá jednoprůduchová nebo dvouprůduchová, nerezová, také měděná, další možností je nerezové provedení nebo třeba komínová hlavice historická. Na dobrekominy.cz si můžete vybrat tak, abyste byli plně spokojeni s tvarem, materiálem i barevným provedením.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora