Sobota, 2 března, 2024
aktualne

Co je vlastně filosofie

Jedna z definic filosofie vysvětluje, že se jedná o systematické, racionálně vedené a kriticky směřované studium obecných a základních otázek, jako jsou ty zaměřené na lidskou existenci, rozum, poznání, hodnoty, mysl a jazyk.

Podle některých zdrojů tento termín do obecně užívané praxe uvedl jeden z nejznámějších světových filosofů – Pythagoras.

Historicky filosofie zahrnovala soubory veškerých poznatků. Přírodní filosofie, která se zformovala coby obor v období starověké Indie a antického Řecka, zahrnuje dále také astronomii, lékařství a fyziku.

Tato nejednoznačná definice současně vede k mnohoznačnému vnímání v průběhu času vytvořených filosofických spisů. Například Newtonovy Matematické principy přírodní filosofie z roku 1687 byly později zařazeny mezi knihy o fyzice. Zajímají vás i další významní představitelé filosofie? Pojďte s námi.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora