Pátek, 24 května, 2024
aktualne

Štve vás inflace? Víme, jak začít chytře investovat

Inflace je velmi nepříjemný a silný faktor, který dokáže zničit všechny vaše úspory. Přesně proto se nevyplatí jen nadávat – musíte se před ní začít nějak chránit. Jedině tak dosáhnete klidu a zajistíte si bohatší budoucnost. Jak začít, pokud jste konzervativní jedinec středního věku a nechcete riskovat?

Zlatá střední cesta

Rovnou se vyhněte dvěma věcem – až podezřele znějícím nabídkám (zhodnocení vložených financí o desítky až stovky procent ročně) a absolutně nevýkonným příležitostem, jako jsou třeba investice do zlata (ty naopak zaostávají a nepřináší téměř žádný užitek).

Držte se jakési zlaté střední cesty, která vám za minimum práce a minimální riziko poskytne zhodnocení okolo 9–14 % zhodnocení ročně. Taková výkonnost je reálná a dlouhodobě ji dokážou držet i průměrní investoři. Navíc ji poskytuje řada zajímavých příležitostí.

Zajímavá volba pro konzervativní jedince

Dobrým příkladem takové investice jsou třeba populární úvěry zajištěné nemovitostí. Ty mají v České republice desítky tisíc příznivců. Zdaleka nejvíce z nich investuje přes oblíbenou platformu Bondster.

Celý proces funguje snadno – věřitel požádá o úvěr například na výstavbu bytového domu. Stovky až tisíce investorů se mu na daný úvěr společně složí na zmíněné platformě. Věřitel postupně splácí svůj závazek, a to společně s úrokem. Investoři tedy dlouhodobě vydělávají okolo 9–13 %. Podívejte se do investice kalkulačka a zjistíte více.

Co se stane, když dlužník přestane splácet své závazky? V takovém případě přijde na řadu zastavení jeho nemovitosti. Ze získané částky se poté vyplatí všichni věřitelé. Díky tomu se nemusíte obávat ztráty peněz.

Na platformě Bondster najdete stovky podobných příležitostí. A co víc, můžete investovat několika málo kliknutími myši.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora