Pátek, 31 března, 2023
aktualne

Prodej firem aneb jak nenaletět podvodníkům?

Prodej firem představuje v posledních několika letech celkem lukrativní byznys, jímž se začíná zaobírat stále větší množství podnikatelů. I když je jich drtivá většina poctivých, bohužel se mezi nimi čas od času objeví podvodníci. Bez správných informací bohužel nemáte příliš mnoho šancí těmto podvodníkům nenaletět, respektive neprodávat přes ně svou společnost. Vždy se raději obraťte na odborníky s letitými zkušenostmi.

Přes koho firmy neprodávat?

Z internetových stránek daného prodejce byste měli být během několika minut schopní zjistit, zda se bude jednat o spolehlivého a důvěryhodného obchodního partnera. Prodej firem například nerealizujte přes společnost, jíž nejsou cizí takzvané ready made společnosti nebo firmy s nulovými aktivy. Tyto firmy často nevykazují žádnou činnost, a přesto dlouhodobě přežívají, což je na první pohled velmi podezřelé. Ve většině případů se pak za ready made společnostmi skrývají pouze problémy.

Na koho se obrátit?

Na trhu ovšem stále existuje velké množství subjektů, s jejichž pomocí probíhá prodej aktivních firem spolehlivě a bez jakýchkoliv komplikací. Předně byste se měli obrátit na společnosti s dlouholetými zkušenostmi, v jejichž správě se nachází velmi úspěšné firmy na prodej. Dobrým vodítkem o důvěryhodnosti spolupráce mohou být i uživatelské reference. Ty si můžete snadno zjistit na internetu během několika kliknutí.

Potřebujete poradit s restrukturalizací?

Aktivní firmy na prodej sice představují atraktivní byznys, nicméně ty nejlepší renomované společnosti z tohoto oboru poskytují i komplexní poradenství z oblasti podnikání. Příkladem může být pomoc při restrukturalizaci vaší firmy nebo správné nastavení controllingových procesů. Právě tyto procesy jsou klíčové v cestě za úspěchem, protože včas odhalují chyby a šikovní manažeři na základě nich dělají správná strategická rozhodnutí.

Pokud si chcete od svého podnikání odpočinout, obraťte se na renomované poradce a prodejce. Firma na prodej bude v nejlepších rukách, takže celá transakce proběhne bez problémů.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora