Pátek, 31 března, 2023
aktualne

Jídelní stůl – dominanta kuchyně

Srdcem každého domova dříve bývala kuchyně a k ní neodmyslitelně patřil i jídelní stůl, společné večeře a rodinný život. A i když se doba trochu změnila, jídelní stoly stále patří mezi základní vybavení domů a bytů.

Jídelní stoly byly svědky našich nejsoukromějších rozhovorů, hodin smíchu a spousty lahodného jídla. Jsou to všestranné předměty a jejich výběr může diktovat estetiku vaší kuchyně nebo jídelního koutu. Pokud zvažujete výběr nového jídelního stolu, zamyslete se nad tím, kolik lidí bude obvykle sedět kolem stolu a jak velké jsou židle.

To vám pomůže určit, kolik místa potřebujete na každé straně stolu. Každé osobě by mělo být přiděleno asi 60 cm prostoru, aby se cítila pohodlně. Pak budete chtít minimálně 90 cm navíc na všech stranách mezi stolem a stěnami, aby bylo dost místa pro židle a lidé se mohli kolem stolu snadno pohybovat.

Promyslete si nohy i desku stolu. Základna stolu ovlivňuje, kolik lidí se kolem něj vejde. Podstavce umožňují více místa pro nohy a tenčí nohy mohou také znamenat, že v případě potřeby můžete umístit další židli.

Klasický stůl

Dřevěné stoly působí domácky. A co se týče jídelních stolů, existuje nepřeberné množství designů, protože jsou převládající volbou v každé domácnosti. Můžete si vybrat klasický obdélníkový stůl nebo stůl s vintage podnoží – možností máte nepřeberně. Velkou pomocí vám může být web https://www.iodesign.cz/jidelni-stoly/, kde máte možnost nejen shlédnout, ale také koupit některý z více než dvou set nabízených jídelních stolů.

Jídelní stůl s lavicemi

Dubový jídelní stůl dodá vašemu domovu rustikální nádech a výměna židlí za lavice má také své výhody. Můžete například spojit styl s praktičností a ušetřit místo tím, že se kolem něj vejde více lidí – což z něj dělá perfektní rodinný jídelní stůl.

Proč nezkusit kulatý stůl?

I když se kulatý stůl nemusí zdát dostatečně prostorný, většina z nich je ve skutečnosti navržena tak, aby se kolem něj vešli alespoň čtyři lidé – v závislosti na jeho velikosti. Pokud vám chybí místo, ale přesto byste chtěli mít doma jídelní stůl, kulatý stůl může vyřešit vaše problémy, protože je kompaktní a snadno se vejde do rohu.

Vsaďte na minimalistický design

Máte-li rádi minimalisticky vypadající kuchyň nebo jídelnu, vyberte si bílou stolní desku s tenkými dubovými nohami, abyste znovu vytvořili skandinávský vzhled. Různé povrchové úpravy budou vzájemně kontrastovat a nabídnou vašemu prostoru úhledný vzhled. Navíc designový nábytek je právě tím, co může vaši jídelnu povznést na novou úroveň.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora