Pátek, 31 března, 2023
aktualne

Pravidla BOZP nejen pro profesionály

Hlavním cílem právních předpisů v oblasti BOZP je ochrana lidského života a zdraví. Za tímto účelem existuje v praxi řada pravidel a předpisů, které je třeba dodržovat, aby nedošlo k poškození zdraví nebo úrazu. Jednou z podoblastí jsou osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP), které zahrnují pracovní oděvy, obuv a další ochranné pomůcky. Kvalitní pracovní oděvy pro profesionály nabízí internetový obchod Monterkovo.cz, ale využijí je i běžní lidé při svépomocných stavebních pracích na domě, zahradě či chatě. 

Pracovní tepláky nejen do práce

Součástí pracovních oděvů jsou také pracovní tepláky, které se vyrábějí z různých materiálů a s různými specializovanými ochrannými prvky v závislosti na práci, ke které mají být používány. Široký sortiment těchto oděvů nabízí eshop Monterkovo.cz, kde je k dispozici i bezplatné poradenství. Toho využijí například kupující, kteří neznají zákonem stanovené OOPP, a tudíž nevědí, pro jakou svépomocnou práci je daný pracovní oděv vhodný. 

TIP: 

Pracovní tepláky jsou obecně vhodnou volbou pro méně nebezpečné činnosti, kde není vyžadována specializovaná ochrana částí těla.

Pracovní oděvy ve stavebnictví

Odborníci ve stavebnictví musí ze zákona nosit pracovní oděv a používat speciální ochranné osobní pomůcky. Používají ji však také pracovníci společnosti Bitumat, která na trhu nabízí vysoce kvalitní asfaltové šindle SHINGLAS. Tyto stavební prvky umožňují stavebníkům standardní i netradiční architektonická řešení a obvykle se používají pro střešní krytiny se sklonem 12 stupňů a více. 

TIP: 

Asfaltové šindle se skládají ze sklovláknitého základu, zesíleného asfaltu a granulí sopečného čediče. Asfaltové šindle nevyblednou a jsou vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům, hnilobě, korozi a extrémním výkyvům teplot. 

Pracovní oděvy pro úklidové a čisticí práce

O pracovní oděvy pro profesionály provádějící úklidové a čisticí práce není nouze. Strojní čištění podlah zajišťuje společnost A SERVIS LIPKA, kde nechybí vyškolený tým pracovníků s povinným vybavením, špičkovými čisticími prostředky, inovativními technologiemi a dlouholetým know-how. Služby společnosti jsou dostupné v Brně, ale i v dalších městech České republiky a okolních zemích.

TIP:

Jednokotoučový stroj o hmotnosti 50 kg s přítlakem na kotouč o průměru cca 45 cm se používá k čištění podlah Brno a následujících povrchů: dlažba, linoleum, marmoleum, plovoucí podlahy, betonové podlahy, lité podlahy a kamenné podlahy. 

Foto: elements.envato.com

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora