Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Kvalitní rekuperace zajistí úsporu za vytápění i zdravý, čerstvý vzduch v bytě

Stává se čím dál běžnější, že se u známých, přátel, rodiny setkáváme s rekuperačními jednotkami. Důvodů, proč si lidé rekuperace vzduchu do bytu pořizují je více, prim může hrát u každého něco jiné. Víte, co vše pro vás toto důmyslné zařízení umí udělat?

Začněte vytápět dům či byt levněji

Mnoho lidí se zajímá o rekuperace vzduchu proto, že chce ušetřit za vytápění. V dnešní době se není čemu divit, úspora může být i 60 – 70 % dřívějších nákladů. Rekuperace totiž používá teplo z odpadního vzduchu a ohřívá jím přivedený čerstvý vzduch zvenčí.  Tím dochází ke snížení tepelné ztráty větráním otevřenými okny.

Čistý vzduch po celý den a noc

Rekuperační jednotky zajišťují stále čerstvý vzduch zvenku. Kupříkladu rekuperace ALDES mají filtry, které zbaví vzduch 99 % všech nečistot, ať už jde o pyl, jemné částice, bakterie. Přidat se dá i VOC filtr. Přínos oceníte při uklízení, ale také lidem s alergiemi, dýchacími potížemi, se značně uleví.

Stabilní teplota a eliminace plísní v bytě

Býváte někdy nachlazení právě kvůli větrání oknem? Anebo vás ofoukne a záhy máte zablokovaný krk? Rekuperační jednotka přivádí díky rekuperátoru ohřátý vzduch odpadním vzduchem. Při větrání tím nedochází k prudkému ochlazení v zimě, nebo oteplení místnosti v létě. Je potřeba dát pozor na účinnost rekuperátoru, u kvalitních produktů najdete certifikaci Passive House, který můžete vyžadovat.

Abyste doma neměli plíseň, je nutné dostatečně větrat, ale také mít zde stabilní teplotu. O to vše se postará rekuperace, udrží stabilní vlhkost vzduchu v celém bytě. To platí i o kuchyni a koupelně.

Lidé si rekuperaci velmi pochvalují. Pomáhá ušetřit za topení i zlepšit zdraví, zvýší pohodlí doma. Přesvědčte se o tom i vy. Více na rekuperace-aldes.cz.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora