back to top
Pátek, 14 června, 2024
aktualne

Zpátky ke kořenům: Jak se vzduchovky opět stávají srdcovou záležitostí

Kvalitní zpracování a cenová dostupnost. To jsou důvody, proč znovu roste popularita vzduchovek, které dříve měl snad každý. Představují totiž ideální zábavu na chalupu, zahradu i do garáže. Navíc bez potřeby vlastnit zbrojní průkaz.

Vzduchovky používají k výstřelu stlačený vzduch. Typicky je dostanete jako dlouhé pušky a krátké pistole. Lidé mají rádi repliky ostrých verzí. Dnes je sotva rozeznáte od originálu. Zmiňme oblíbenou CZ-75, Glock či winchesterovku. Vzduchovky využijete k lovu drobných škůdců, na cvičnou, sportovní i rekreační zábavnou střelbou. A právě legrace nás zajímá nejvíc. Tančící plechovka nad hlavní rozhodně pobaví. Uvidíte.

1. Pružinovka pro prvostřelce – hodně muziky za málo peněz

Natáhnout pružinu, odjistit a vystřelit. Toť vše. Kromě jednoduchosti se pružinové vzduchovky pyšní i vysokou spolehlivostí. Kvůli vyššímu zpětnému rázu je třeba počítat, že přesnost není 100%. Ale za nejnižší cenu je fakt dobrá. Na začátek přímo skvělá.

Lehká, vyvážená, bezúdržbová a přesná. Tak lze popsat Kral Arms N01, jednu z nejlevnějších vzduchovek s cenou 2 490 Kč. Za ni dostanete super pušku na zahradu a hobby střílení. Gravírovaná pažba sedne pravo i levorukému střelci. Světlovodná mířidla pro přesnější cílení jsou samozřejmostí, stejně jako 11mm rybina pro nasazení puškohledu. Srovnejte si do řady plechovky od piva a palte. N01 je na blbnutí skvělá.

Musíte mít doma: nejoblíbenější a cenově nejvýhodnější winchestrovka

Daisy Red Ryder je další pružinovka, která představuje repliku slavné winchestrovky. Měl ji v oblibě Buffalo Bill nebo odstřelovačka Annie Oakley. S touhle verzí si užijete hlavně srandu. Srazíte s ní +/- na 10 metrů prase na terčovnici či plechovku od nápoje. Je to taková první láska mezi vzduchovkami. Potěší pákové nabíjení ala Clint Eastwood. 

2. Óóópravdu levná a přesná PCP. Pro ty, kdo chtějí začít s větrovkami 

PCP pohání stlačený vzduch. Hnací motor představuje kartuše. Ta se plní opakovatelně použitelnou pumpou či tlakovou lahví. Přesnost je skvělá na krátké i dlouhé vzdálenosti. Větrovky se hodí na sportovní disciplíny, přesnou střelbu a vyšší ráže i na destrukci a lov.

Kral Arms se s modelem Nish a cenovkou 8 290 Kč řadí mezi nejlevnější PCP vzduchovky. Nutno říct, že co se týče kvality, tak nebyl Nish ochuzen vůbec o nic. Z přesnosti si sednou na zadek i ostřílení borci. Ideál pro ty, kdo chtějí s PCP začít nebo si užít víkend ve společnosti krásné a spolehlivé zbraně. 

3. CO2 bestseller. Tichá a přesná replika české CZ-75 

Přesné CO2 vzduchovky pohání 12g či 88g CO2 jednorázová bombička. Vyhovuje jim teplota +/- od 15 °C. Jestli máte se vzduchovkami už nějakou zkušenost, sáhněte po CO2.

Vzduchová pistole ASG CZ 75 P-07 se pyšní luxusním poměrem cena výkon. Je pěkně zpracovaná, na jednu bombičku zvládne až 70 broků. Samozřejmostí je pojistka proti náhodnému výstřelu.

Jde o jeden z nejprodávanějších modelů dánské ASG, která se inspirovala českou pistolí CZ-75 P-07 slavnou po celém světě. Věrná imitace závěru ještě více umocňuje reálný zážitek.

4. A co děti? Mají si, kde střílet s oblíbeným modelem pro juniory

BSA V-Scout je plnohodnotná lámací vzduchovka pro mladší střelce. Kvalitní zpracování, nízká váha 2,1 kg, energie 7,5 J, snadné přebíjení a pojistka představují parametry, které potěší. Vezměte plechovky, terče nebo střelnice a užijte si s děckama legraci na zahradě. Pozor! I když se jedná o dětskou vzduchovku, vždy je třeba dohled dospělého.

Nejvíc vzduchovek na jednom místě

Padl vám některý z modelů do oka? Nejširší nabídku vzduchovek prodejných od 18 let najdete zde na Balistas. Česká speciálka na volně prodejné zbraně, lov a outdoor k bohatému výběru přidává odborné poradenstvía, oblíbený YouTube kanál o zbraních, rychlé doručení už od 59 Kč, výhodný věrnostní program i pravidelné akce. Tak na e-shop mrkněte. 

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora