Pátek, 31 března, 2023
aktualne

Kvalitní pracovní oděvy a oděvy pro volný čas

Pracovní oděvy si obvykle nekupujeme „na parádu“, i když mnohé z těchto výrobků jsou dnes navrženy tak, že svým vzhledem mohou snadno konkurovat každodenní módě. Někdy se však chceme v práci cítit pohodlně a pro tyto příležitosti lze využít například pracovní tepláky. Pokud to povaha vykonávané práce umožňuje a není nutné volit jiné pracovní oblečení s přesnými specifickými a okolnostními vlastnostmi, pak jsou vhodným řešením také kvalitní pracovní tepláky.

TIP: 

Kompletní nabídku pracovních oděvů, obuvi a dalších doplňků nabízí specializovaný eshop Monterkovo.cz.

Pracovní tepláky s různými vlastnostmi

I pracovní tepláky se dělí na různé typy s použitím pro různé účely, Bavlněné pracovní kalhoty jsou pohodlné a odolné proti oděru. Pokud jsou však do kalhot v různých poměrech přimíchány také umělé materiály, výrobek získává další odolnostní vlastnosti. Mezi nimi lze zmínit odolnost proti vodě a/nebo větru. 

TIP:

Poslední zmíněný typ pracovních kalhot je vhodnější do drsného nebo chladného počasí, což ocení například pracovníci pokládající asfaltové šindle nebo provádějící venkovní úklid brněnských podlah. 

Pracovní oděvy pro různé profese

Současná a účinná legislativa předepisuje nošení pracovních oděvů a používání dalších osobních ochranných prostředků (OOPP) pro mnoho profesí a jejich pracovišť. Zaměstnavatelé mají povinnost informovat své zaměstnance o těchto pravidlech a zajistit jejich dodržování a zaměstnanci mají zase povinnost používat OOPP v souladu s pokyny, doporučeními a právními předpisy. 

TIP:

V nabídce Monterkovo.cz najdete pánské i dámské pracovní tepláky s různými parametry odolnosti.

Praktické využití pracovních oděvů

Osobní ochranné pracovní prostředky, včetně pracovních oděvů, obuvi a dalších ochranných prvků, se v praxi používají v mnoha profesích od zdravotnictví, potravinářství, farmaceutického průmyslu, stavebnictví, energetiky, kosmetiky a v mnoha dalších průmyslových odvětvích a jejich segmentech. 

TIP:

Bitumat.sk, která nabízí asfaltové šindele SHINGLAS umožňující realizaci standardních i odvážnějších architektonických řešení s dlouhou životností. Stejně dobře poslouží i zaměstnancům společnosti A SERVIS LIPKA při čištění podlah v Brně.

Pracovní oděvy nesou především atribut bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a skutečnost, že jejich design se často vyrovná běžnému módnímu oblečení, je jen příjemným plusem těchto důležitých výrobků. 

Foto: elements.envato.com

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora