Pátek, 31 března, 2023
aktualne

Hrady ve fantasy světě

Ve fantasy knihách a také filmech se objevilo mnoho zajímavých příbytků, ve kterých bydleli lidé, elfové, trpaslíci nebo hobiti.

Právě hobití vesnice je asi tak nejslavnější fantasy příbytek ze všech. Malebné domečky, které pokrývá tráva, jsou vystavěny i na Novém Zélandu, kde se hobití vesnice nachází.

Ve druhé sérii Zaklínače se objevil hrad, kde se zaklínači cvičí Khaer Morhen. Je vytesán do skály v horách, kde je těžké se dostat. Zaklínači zde cvičí své dovednosti a schopnosti, vaří si i lektvary, které jim pomohou lépe lovit stvůry.

Velmi impozantní jsou Bradavice z Harryho Pottera, kde je umístěna Škola čar a kouzel. Je to malebný hrad nad jezerem, kde se Harry prolétal na Hippogryfovi. Má zvláštní stále se přemisťující schodiště.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jak a co nám řekne horoskop  nebo  kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora