back to top
Pátek, 14 června, 2024
aktualne

vivo X100 Pro: nový fotomobil posouvá hranice možností fotografování do kapsy

Společnost vivo chystá novou generaci svých vlajkových modelů X – vivo X100 Pro přinese nekompromisní fotografickou výbavu, ale i ohromnou porci výkonu a širokou nabídku funkcí zjednodušujících používání a zachycování působivých fotografií.

Ve světě smartphonů, kde je kvalita fotoaparátu často jednou z rozhodujících funkcí, představuje příchod vivo X100 Pro do České republiky klíč k profesionálnímu fotografování kdekoliv a kdykoliv. Toto zařízení spojuje legendární optiku ZEISS s technologickými inovacemi vivo a přináší plovoucí teleobjektiv ZEISS APO, palcový hlavní fotoaparát ZEISS a podporuje 4K filmové portrétní video.

Výzvou, kterou se zabývali vývojáři vivo X100 Pro, bylo tentokrát focení zblízka a z velké dálky. Certifikace ZEISS APO X100 Pro zajišťuje vysokou kvalitu obrazu i ve ztížených světelných podmínkách a přiblížení 6x až 10x. Naopak plovoucí prvky umožňují pořizování kvalitních snímků zblízka. Optická kalibrace zajišťuje, že hlavní fotoaparát X100 Pro poskytuje konzistentní ostrost a kvalitu snímku, zatímco jeho funkce stabilizace obrazu nabízí jasné výsledky bez chvění, typické pro profesionální digitální zrcadlovky. Další speciální funkci vivo Imaging Engine ocení zejména milovníci západů a východů slunce, které nyní zachytí s věrností barev díky automatické detekci efektních momentů.

Zcela nová je také funkce 4K Cinematic Portrait Video, kreativní funkce nahrávání videí, která přináší příjemné rozostření pozadí, automaticky posouvá zaostření a zaměřuje se na natáčený objekt pro profesionální dojem. Standardem pro vlajkové lodě vivo je portrétní režim, tentokrát v podání ZEISS Style Portrait, který je inspirován klasickým vysokorychlostním kinofilmovým objektivem ZEISS z poloviny 70. let.

Výkonu na rozdávání

Celé zařízení je poháněno dvojicí čipů – obrazovým čipem V3 a osmijádrovým procesorem Dimensity 9300, který oproti svému předchůdci představuje obrovský výkonnostní skok. Dlouhou výdrž zaručí telefonu baterie o kapacitě 5 400 mAh. X100 Pro navíc šetří váš zrak díky LTPO displeji. O plynulost a personalizaci softwaru se postará operační systém Funtouch OS 14.

Specializace na fotografování západů a východů slunce se mimochodem propsala i do designu jako takového. Elegantní šasi s velkým kruhovým segmentem fotoaparátu a stříbrným dekorativním prstencem odkazuje právě na majestátní hvězdu. S vivo X100 Pro prostě budete úřadovat ve dne i v noci.

Špičkové vivo X100 Pro zamíří na český trh už velmi brzy.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora