back to top
Sobota, 15 června, 2024
aktualne

Je pro váš vůz lepší keramická ochrana laku, nebo PPF fólie?

Přispějte k tomu, aby si váš vůz udržel hodnotu a atraktivitu. Ochraňte jeho karoserii před poškrábáním a dalším poškozením. Možností je buď keramická ochrana laku, nebo aplikace PPF fólie. Jaké výhody a nevýhody se s těmito variantami pojí?

Keramická ochrana laku vs. PPF fólie

Keramická ochrana laku se na povrch automobilu aplikuje jako určitý druh „pryskyřice“. Tento povlak přitom na vozidle vytváří pevnou, pružnou a hydrofobní vrstvu a lak chrání před drobnými škrábanci, UV zářením, nejrůznějšími chemikáliemi a dalšími faktory. 

Oproti tomu PPF fólie na auto má podobu tenkého, průhledného a pružného filmu. Aplikuje se na povrch vozidla, kde funguje jako ochranná vrstva proti nejrůznějším škrábancům, kamením, soli a dalším vlivům. Její velkou předností je schopnost sebeléčení. Pokud tedy dojde k jejímu drobnému poškození, dokáže se sama zacelit. 

Výhody a nevýhody obou variant

Nyní již máte jasno v tom, jak obě varianty ochrany vozidla fungují. Pro kterou z nich se ale rozhodnout? V tomto ohledu vám možná pomůže, když se společně podíváme na jednotlivé výhody a nevýhody, které se s nimi pojí.

Výhodou keramické ochrany laku je fakt, že vytváří silnou ochranu proti UV záření a chemikáliemi. Také umí zvýšit lesk a hloubku barvy laku vozidla a její hydrofobní vlastnosti vám usnadní čištění. Na druhou stranu nedokáže chránit před fyzickým poškozením, které vzniká například vlivem odlétajících kamínků. Aby skvěle plnila svou službu, vyžaduje péči. A počítat je třeba s tím, že vydrží pouze jeden až tři roky.

Mezi výhody PPF fólie se řadí fakt, že poskytuje silnou ochranu proti škrábancům, soli a kamenům. Další předností je poměrně dlouhá životnost dosahující až 10 let. A díky skvělé pružnosti se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho vozidla. Na druhou stranu se jedná o finančně náročnější řešení. Pokud s ní budete neodborně manipulovat, může dojít k pořezání laku. Vzhledem k tomu je nutné přistoupit k profesionální aplikaci. 

Více informací o ochraně laku vozidla a reklamních polepech najdete na www.polepim.cz

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora