Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Jak zorganizovat narozeninovou oslavu: Nezapomeňte na párty stan

Narozeninová oslava představuje významný okamžik. Na co všechno byste neměli zapomenout a jak zorganizovat skutečně nezapomenutelné setkání pro rodinu i přátele?

Při plánování oslavy nezapomeňte na jídlo i program

Dokonce i ti z nás, kteří příliš velké společnosti obvykle neholdují, se na narozeninovou oslavu realizovanou třeba i ve větším počtu osob těší.

Narozeniny bývají často příležitostí, jak se sejít se širší rodinou, ale i s přáteli, na které nemáme v průběhu roku pro rodinné či pracovní povinnosti čas. Často vzájemnému setkávání nepřejí nejen pracovní povinnosti, ale také vzdálenost. I nejbližší rodina se v mnohých případech „rozprchne“ do různých koutů republiky.

Klíčové pilíře každé oslavy tvoří občerstvení včetně pití a prostor. Případně je nutné také zajistit hostům program.

Co se týče občerstvení, klasickou variantou jsou hlavně nejrůznější jednohubky a chlebíčky. Ideálně je vylepšete domácí pomazánkou. Oblíbeným druhem chuťovek jsou i ty, které můžete připravit z listového těsta. Limitovat vás bude v tomto směru nejspíše hlavně fantazie a také rozpočet.

Uspořádat oslavu doma, nebo venku?

Co se týče místa, můžete samozřejmě vzít svoje hosty do oblíbeného podniku, ať už se jedná o restauraci, bar, kavárnu nebo hudební klub. Oslavu je pak možné spojit například s hraním bowlingu, případně s hudební produkcí. Postaráno pak můžete mít společně se zajištěním prostoru najednou i o občerstvení hostů.

Někteří však dávají přednost intimní atmosféře svého domova. Pak se vyplatí kalkulovat především s termínem v hezkém počasí. Ten vám umožní hosty usadit na zahradě, máte-li ji k dispozici. Vhodnou zónu pro celou událost jednoduše vymezí přístřešek v podobě párty stanu.

Jak si vybrat vhodný párty stan

Jak se rozhodnout, který bude vhodné pořídit? Určující je především velikost. Rozhodnete-li se obklopit se pouze nejbližší rodinou, zvolte párty stan 4 x 4 m, který pohodlně pojme 32 stojících osob. Pro větší společnost už si vyhraďte větší rozlohu. Pomůže vám párty stan 6 x 4 m. V takovém případě počítejte s až 48 stojícími osobami.

Kromě správného dimenzování velikosti nezapomeňte stan ani důkladně ukotvit. Pro měkké povrchy slouží kotvící hřeby, jinak je nutné použít závaží na stany.

Když už víte, kam účastníky usadit, jak je také po celou dobu zabavit, nemají-li „jen“ sedět? Nechcete-li nechat dění spontánně plynout, program v domácích podmínkách může zajistit reprodukovaná či živá hudba, ale i nejrůznější společenské hry. Oblíbenou kratochvíli představuje i fotokoutek, díky kterému nejen oslavenci zůstanou na celou akci krásné vzpomínky.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora