Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Nové modely BMW Alpina XD3 a XD4

BMW Alpina XD4 akceleruje z 0 na 100 km/h za 4,6 s maximální rychlostí 268 km/h.

Německý výrobce Alpina odhalil aktualizované verze dieselových modelů BMW Alpina XD3 a XD4. BMW Alpina XD3 a XD4 si díky ještě ostřejšímu výkonnostnímu profilu, vylepšené ovladatelnosti a výrazně dynamičtějšímu vzhledu dále upevňují svoji nejlepší pozici v segmentu.

Nejzajímavější změny jsou pod kapotou, kde se Alpine podařilo docílit ještě více točivého momentu a z třílitrového řadového šestiválce s přeplňováním čtyř turbodmychadel nyní poskytuje výkon 290 kW a mimořádný točivý moment 800 Nm. Výkon oproti předchůdci vzrostl o 30 Nm. BMW Alpina XD3 nabízí jedinečnou kombinaci vlastností, od každodenní využitelnosti až po bezkonkurenční jízdní komfort a působivé dynamické ovládání, to vše zabaleno do moderního, současného designu. Zrychluje z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy.

Maximální rychlost je 267 km/h. BMW Alpina XD4 kombinuje oblíbené vlastnosti vozu kategorie Sports Activity Vehicle s elegantní a dynamickou siluetou vozu kupé. Výkonnostní údaje jsou působivé a katapultují BMW Alpina XD4 z 0 na 100 km/h za 4,6 s s maximální rychlostí 268 km/h. Oba modely mají osmistupňovou převodovku a pohon všech kol. Na zadní nápravě je také diferenciál s omezeným prokluzem, který v případě potřeby pomáhá rozdělovat točivý moment mezi zadní kola nebo se při detekci prokluzu zcela zamknout.

BMW Alpina XD3 a XD4 cílí na řidiče, kteří chtějí spojit mimořádný jízdní zážitek a komfort se schopností pohodlně překonávat dlouhé vzdálenosti. ztělesňují jedinečný zážitek z jízdy tvořený výjimečnou jízdní dynamikou a vysokým točivým momentem, podpořený spolehlivostí a účinností, kterými jsou diesely vyhlášeny. Nový design světel a ledvinek masky chladiče a propracované aerodynamické komponenty Alpina vpředu i vzadu, které elegantně vystihují tvar a linie podvozku, propůjčují modelům výrazně modernější a sportovnější designový styl.

Nový zadní difuzor, do kterého lze integrovat také volitelně dostupné tažné zařízení, podtrhuje sportovní charakter obou modelů. Interiér nových BMW Alpina XD3 a XD4 nabízí prostorné prostředí, které se vyznačuje kvalitními materiály a sofistikovaným čistým stylem. Decentní detaily Alpina, k nimž patří osvětlené prahy dveří, označení modelu a jedinečná výrobní plaketa, vnášejí do každého interiéru nádech exkluzivního individuálního stylu. Ručně zpracovaný sportovní volant Alpina, vyrobený z vysoce kvalitní kůže Lavalina s modrozelenými stehy, okouzlí hned na první dotek.

Firemní dílna Alpina poskytuje téměř neomezenou škálu interiérových prvků pro BMW Alpina XD3 a XD4. Vozidla BMW Alpina jen ojediněle odjíždějí z výrobního závodu Alpina v bavorském Buchloe bez doplňků dodávaných na objednávku. Typickým znakem Alpina je centrálně umístěný permanentní digitální tachometr. Samozřejmostí je dvouzónová klimatizace, vyhřívaná sportovní sedadla, parkovací asistent, tempomat a systém sledování tlaku v pneumatikách.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora