Pátek, 24 května, 2024
aktualne

Sezóna ledních medvědů opět nabrala na obrátkách

Přicházející zima opět vylákala do jezer nadšence stále populárnějšího otužování. Životní styl známý zejména ve Finsku, v Rusku či v Německu postupně nachází své příznivce i na Slovensku. Chladná jezera vyhledává stále více lidí, ovšem víte kde všude je možné otužování? Máme pro vás několik tipů, kde můžete vyzkoušet svoji kondici a odvahu.

Otužování přináší řadu zdravotních benefitů. Kromě zlepšení imunity, zbavení se stresu či zlepšení krevního oběhu však můžete otužování spojit také s možností strávit čas v přírodě a obohatit den příjemnou procházkou v lese či kolem jezera. Nevíte-li kam na výlet do přírody, uprostřed které najdete i kouzelné jezero, inspirujte se následujícími tipy.

Sever Slovenska je známý svými chladnějšími teplotami, proto je tam otužování znásobeno o mrazivé kouzlo krásné přírody. Sice díky nižším teplotám si tzn. lední medvědi musí do ledu vyříznout díru, ani to je však neodradí. Kde se můžete dobře osvěžit na krásné Oravě? Téměř celoročně studenou vodu naleznete v otužileckém centru nad obcí Vavrečka, kde najdete příjemný přístřešek s možností otužovat se. Skvělé místo najdete také v nejsevernější obci na Slovensku. Oravská Polhora nabízí otužování v prameni vyvěrajícím přímo zpod Babí hory. Známá Oravská přehrada také nabízí své rozlehlé a pořádně osvěžující vody.

Srdce Slovenska a zároveň i srdce Evropy láká mnohé slovenské, ale i zahraniční cestovatele, protože je zde množství míst kam na výlet na středním Slovensku. Vyhledávaná je například. Banská Štiavnica, která láká tzv.. lední medvědi do svých tajchů. Během zimy je tam pravidelně organizováno otužování a plavání ve vodě Počuvadlianského jezera, Klingeru či Windšachtského jezera. Navíc pokud hledáte tip na výlet s dětmi, které byste rádi zapojili do dobrodružného otužování, tajchy v Banské Štiavnici jsou skvělou volbou, jelikož jejich břehy nejsou ani strmé.

Otužování si oblíbili i obyvatelé východního Slovenska, kde je několik skupin otužilců. V okrese Košice se můžete přidat ke klubu Ledových labutí v Čani. Nejchladnější voda na Slovensku je podle otužilců zvaných Pstruhy Slovenského ráje, v roklině Průlom Hornádu. Gemerští LedoBorci otužují v Indiánském jezeře v Rožňavě a Košické tuleně zase v jezeře u Chatové osady.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora