Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Stavebnice Tatra pro „velké kluky“

Máte doma nebo ve svém okolí vášnivého modeláře, sběratele či fanouška kopřivnické Tatry? Obdarujte ho jedinečným dárkem! Společnost KADEN představila novou stavebnici vozu Tatra 815 4×4 SÚS (správa a údržba silnic). Sběratelský model bude ozdobou každé sbírky.

Hvězdu mezi nákladními auty si můžete sestavit v měřítku 1:43, výsledná Tatra má rozměry 170 mm x 70 mm x 80 mm. Skládá se ze 120 dílků, z nichž každý je vyroben manufakturně v Novém Hrádku. Komponenty jsou kovové či plastové a zahrnují mimo jiné i celý podvozek, kabinu a k tomu sklápěcí resinovou korbu. Mimo stavebnici jako takovou potřebujete pouze lepidlo a barvy. Samolepky jsou součástí balení, stejně jako podrobný plánek, jak na to. Co se týká barev, můžete popustit uzdu fantazie a sami je vybrat.

Abyste miniaturu správně sestavili, musíte pracovat soustředěně a s citem pro detail, ale pokud se modelář oddá budování a postupuje pečlivě podle návodu, není se čeho obávat. Tatra proslula jako neobyčejně silný terénní kamion a setkáme se s ní v mnoha odvětvích. Hasiči se s její pomocí včas dostanou i do hůře dostupných lokalit, armádě slouží jako podvozek pro radary či houfnice a účastní se slavné rallye Dakar. Její úloha u správy a údržby silnic je možná méně viditelná, ovšem nenahraditelná. Ať je na silnici námraza, nebo je strmá vozovka mokrá po dešti, Tatra vždy spolehlivě a s grácií plní svoji funkci.

Tatra 815 4×4 spatřila světlo světa roku 1983 a vyrábí se dodnes. Byla několikrát modernizována, naposledy v roce 2018, a stále si tak drží vynikající parametry.

Firma KADEN funguje více než sedmdesát let. Všechny modely a jejich jednotlivé komponenty jsou vyráběny ručně v České republice a s láskou k řemeslu.Pokud máte mezi příbuznými a přáteli někoho, kdo sdílí vášeň pro modelářství, můžete jej nyní potěšit jedinečným a osobním dárkem, na který jen tak nezapomene. Darujete tak zážitek z kreativní činnosti a podpoříte českou značku s dlouholetou tradicí.

Stavebnici i mnoho dalšího od KADENu naleznete na www.kaden.cz.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora