Pátek, 24 května, 2024
aktualne

Proč si pořídit party stan?

Zastřešit si zahradní posezení jde mnoha způsoby, nicméně ne všechny jsou finančně příznivé. Party stany se řadí spíše do kategorie levnějších řešení.

Příznivá cena

Není asi potřeba příliš dlouho spekulovat o tom, proč bychom měli zahradní posezení zastřešit. Pokud to neuděláme, bude na nás pršet, respektive budeme neustále oslňováni otravnými slunečními paprsky.

Ideálním řešením je pergola, avšak ta může klidně vyjít i na vyšší desítky tisíc. Kdo chce něco kvalitního a zároveň přiměřeně drahého, měl by přemýšlet o koupi party stanu. Tento druh zastřešení je navíc velice oblíbený nejen na českých zahrádkách. Party stan může docela dobře fungovat například jako reklamní stánek, respektive prodejní stánek.

Jedná se totiž o relativně jednoduchou konstrukci opatřenou nepromokavou plachtou. Díky tomu se party stany velmi snadno staví a menší verze zvládne smontovat i jeden člověk. Navíc jsou tyto stany vcelku kompaktní. Většinou se proto vlezou i do kufru běžného osobního vozidla. Větší modely už samozřejmě potřebují štědřejší úložný prostor.

Který vybrat?

Zvolit si vhodný party stan nemusí být pro naprostého laika vždy jednoduché. Vybírat je totiž nutné nejen podle rozměrů, respektive zbarvení, ale podstatný je rovněž i materiál kostry. Ta se standardně vyrábí ze dvou základních surovin – oceli a hliníku.

Ocelové variace bývají o něco levnější, na druhou stranu jsou o poznání těžší. Navíc ocel má nevýhodu v tom, že koroduje. Ocelové konstrukce jsou samozřejmě opatřeny speciálním protektivním nátěrem, avšak ten se dá při nešetrné manipulaci snadno seškrábat.

Za hliníkový stan dá zájemce více peněz, ovšem dostane voděodolný a relativně lehký produkt.

Ať už si člověk zvolí jakýkoliv party stan, měl by vždy dbát na důkladné ukotvení. V opačném případě se totiž může stát, že první silnější vítr vezme celou konstrukci s sebou na výlet.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora