Pátek, 24 května, 2024
aktualne

Hliníková střecha přináší řadu výhod a vypadá skvěle. V čem vyniká?

Každý z nás touží po opravdu odolném rodinném domku, který bude sloužit co nejdéle, a to ideálně bez složité údržby. Pokud chcete dosáhnout takového úspěchu, musíte nejdříve vyřešit řadu podstatných detailů. Mezi ně patří i střecha a fasády. Proč zvolit zrovna hliník?

Lehký a odolný materiál

Pojďme se společně podívat na to, jaké výhody s sebou přináší hliníková střešní krytina a hliníkové fasády.

Hliníková krytina vás potěší extrémní odolností proti mechanickému i chemickému namáhání – snadno si poradí s větrem, krupobitím, vlhkostí, změnami teplot a nedává šanci parazitům. Stejně tak se na ni nechytí mech a další nepříjemnosti.

S vysokou odolností se pojí i velmi dlouhá životnost. Správně sestavená hliníková střecha vám vydrží sloužit klidně déle než padesát dlouhých let. Je to tedy řešení na úplně celý život. A co víc, v průběhu let nevyžaduje téměř žádnou údržbu.

Musíte vzít v potaz i fakt, že plechová střecha je lehčí než konkurenční varianty. Přesně proto se hodí majitelům starších a méně stabilních domácností. Pokud tedy plánujete rekonstrukci „domu po babičce“, jste na správné adrese.

Parádní vzhled

Nemyslete si, že plechové komponenty musí být jen nudné šedé desky. V dnešní době přichází v pestré škále tvarů, dekorů i provedení. Díky tomu si může každá domácnost zvolit vlastní osobitý styl.

V tomto ohledu se hodí mrknout třeba na stránky oblíbené společnosti PREFA Aluminiumprodukte. Ta má své zázemí v Rakousku, kde se věci dělají pořádně a s důrazem na opravdovou kvalitu. Produkty si však lze koupit i u nás. Rozklikněte si sekci „Inspirace“ a poté „Referenční objekty“. Krásnou ukázkou variability plechu je například Hotel Tilleul. Na základě fotografií ihned zjistíte, jaké možnosti se před vámi vlastně otevírají.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora