Sobota, 2 března, 2024
aktualne

Motorky Triumph – motorky s charakterem

Jízda na motorce je vzrušující a uklidňující zároveň, ale není motorka jako motorka. To, čím se jednotlivé značky od sebe odlišují, není jen jejich velikost či výrazné logo výrobce. Je to jejich skvělý a neopakovatelný design, jedinečný zvuk motoru a samozřejmě výkon. Charakteristika, která do puntíku sedí na motocyklu Triumph a je dokonalým odrazem filozofie výrobce těchto úžasných strojů s vlastní identitou.

Jednoho z největších a nejslavnějších výrobců motocyklů – britskou společnost Triumph Motorcycles Ltd – založil v osmdesátých letech 20. století John Bloor. Učinil tak poté, co se původní společnost Triumph Engineering dostala kvůli dluhům do nucené správy. A přestože Bloor odkoupil od původní společnosti celé know-how, začal nejprve s modernizací výroby, protože původní technologie nebyly již v té době konkurenceschopné. Koupí nových počítačem řízených strojů a plodnou spoluprací s týmem designérů a technologů se na trhu brzy objevil jejich první vlastní typ motoru.

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a už v roce 1990 na autosalonu v Kolíně představila společnost první modelové řady svých tříválců a čtyřválců. Po kosmetických úpravách svých motorek – větší trvanlivostí a kvalitou laku a také lepší integritou motoru a podvozku – tak světlo světa spatřil nový, robustní a velmi odolný motocykl Triumph.

Co může nabídnout Triumph dnes?

Hned úvodem je třeba podotknout, že filozofie značky Triumph byla vyrábět motorky, které budou mít svou vlastní identitu a nekopírovat ani nenavazovat na výrobu již existujících modelů. V současné nabídce značky Triumph najdeme elegantní Roadsters – motorky na cesty s větší silou, výkonem a masivnějším zvukem. Tato modelová řada disponuje 3 modely: Streeet Triple S, Street Triple R a Street Triple RS, z nichž každý vyšší model je výkonnější než ten předchozí.

Modelová řada Speed ​​Triple, jak již z názvu vyplývá, je svižnější, výkonnější a se spoustou vylepšení. A pak je zde moderní klasika – Modern Classics se svými modely Triumph Bonneville pro všechny, kterým učaroval klasický design legendárních Bonneville motorek. Jsou kombinací nadčasové klasiky a moderních technologií.

Triumph Scrambler jsou modely, ve kterých se pojí ikonický styl Scramblera a nadčasová silueta Triumphu. Jejich minimalistická záda a uříznutý dvojitý výfuk zavěšený nahoře nebo dole je jejich typickým znakem.

A nakonec nesmíme zapomenout na dobrodružné a velmi oblíbené modely Triumph Tiger. Se spoustou vylepšení a lepší ergonomií pro jezdce či lepší odezvou motoru Triple posouvá tuto modelovou řadu na zcela jinou úroveň.

Většina těch, kteří milují motorky a jízdu na nich, nepotřebují žádné speciální důvody, aby si občas udělali radost okružní či rychlejší jízdou. Jízda na motorce je osvobozující, naučí jezdce pokoře a intenzivnějšímu vnímání svého okolí. I zde však platí, že nikdy není třeba podceňovat své síly.


Nenechte si ujít tuto šanci. Nabídka zaměstnání prodejce motocyklů a vybavení čeká!


- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora