Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Jak vybrat notebook? Všímejte si víc, než jen značku

Koupě notebooku je v dnešní době pro běžný život nezbytná. Potřebujeme ho k práci, studiu a často notebook využíváme také pro zábavu. Když už se rozhodneme, že je načase investovat do něčeho novějšího, tak nás čeká náročná cesta výběru. Na trhu je řada značek, typů a velikostí notebooků. My se snažíme výběr alespoň trochu usnadnit a v dnešním článku vám dáme pár tipů na to, jak správně vybírat notebook a které parametry jsou ty nejdůležitější.

K čemu budete notebook používat?

Toto je základní otázka, na kterou si musíte ještě před nákupem zodpovědět. To, na co budete notebook používat, ovlivňuje jeho funkce, výdrž baterie, výkon i velikost. Je velký rozdíl mezi kancelářskými notebooky, herními a studentskými. Dalším důležitým parametrem, který byste měli vyřešit ještě před nákupem, je cena zařízení. Stanovte si přesný rozpočet, kterého se budete držet. Takto vám prodejce v obchodě bude umět lépe poradit a rovněž se budete lépe vyznat na online e-shopech.

Důležité parametry při výběru

Prvním z parametrů, na který byste se měli zaměřit je procesor. Má vliv na výkon zařízení a označuje se v počtu jader. V dnešní době jsou nejoblíbenějšími pro běžné používání 2 a 4jádrové procesory. Důležitá je také frekvence procesoru, která se pohybuje od 1,6 do 3 GHz. Operační paměť ovlivňuje chod přístroje. Notebooky disponují pamětí od 4 do 16 GB RAM.

Výdrž baterie bude zajímat hlavně ty, kteří pracují i ​​během cesty nebo mimo kancelář. Klasicky notebook vydrží bez nabíječky od 3 do 8 hodin. Odvíjí se to i od spotřeby notebooku a zařízení s větší obrazovkou, výkonem či grafikou se budou rychleji vybíjet. Při konstrukci věnujte pozornost použitým materiálům, kvalitě zpracování, rozměrům a hmotnosti notebooku. Všechny tyto vlastnosti znovu souvisí s manipulací a pohodlností používání zařízení.


Náš tip: Kvalitní kožené tašky nejen na notebook najdete na Gentleman’s Boutique


- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora