Pátek, 2 června, 2023
aktualne

3 tipy, které vám jednoznačně usnadní stahování

Celé roky jste netoužili po ničem jiném, než se přestěhovat do nového bytu a když nastal ten vytoužený moment, najednou přicházejí obavy. Obavy nejen z nového prostředí, nových sousedů, ale především ze stahování. Odhoďte obavy stranou a berte stahování jako zajímavý zážitek, který bude završen příjemným pocitem z nového začátku.

Plánujte vše předem a s rozumem

Stěhování se v myšlenkách lidí pojí se stresem. Stres si však vytváříte sami, a to hlavně z důvodu absentujícího plánování a nesystematického balení. Ve většině případů víte o stahování ve velkém časovém předstihu a přesto začnete plánovat přesun majetku pár dní před akcí. To je zásadní chyba. Časově si naplánovat musíte nejen stahování samotné, ale také balení a různé administrativní úkony. Co všechno byste měli před přesunem stihnout? Měli byste ve starém bytě odhlásit odběr energií, nezapomeňte si prohlásit trvalý pobyt, dát si změnit údaje o pobytu v dokladech a podepsat smlouvy na odběr plynu či elektřiny v novém místě bydliště. Kromě toho je třeba si zajistit dostatek balicího materiálu, najít dodávku k převozu majetku a pomocníků, kteří vše vynesou ze starého bytu a zanesou do nového. Celý proces vám usnadní využití služeb stahovací služby. Kompletní servis není tak drahý, jak si myslíte. Stahovací služba za vás vyřídí téměř kompletní proces stahování. Například firma stěhování Bratislava vám kromě stěhování dokáže pomoci s odvozem stavebního materiálu nebo převozem velkých břemen.

Balení má jednoduchá a jasná pravidla

Stahovací služby máte objednané a nastal čas myslet na balení. Balení je kapitolou samou o sobě. Při balení vám pomůže jedině systematika a obrnit se musíte trpělivostí. Pobalit všechny drobné předměty zabere mnohem více času než sbalit velké kusy. Abyste při převozu majetku neutrpěli ztráty, je nutno vše bezpečně zabalit. K balení můžete využít krabice a přepravky. Drobné a křehké předměty zabalte do fólie nebo do krabice nasypte polystyrenové kuličky. Nezapomeňte vždy krabici označit, abyste při vybalování měli přehled, kde se jednotlivé věci nacházejí. Pro lehčí věci, například na oblečení, můžete využít měchy, které jsou skladné a při balení do nich dokážete uložit velké množství textilií. Nezapomeňte ani na ochranu nábytku a elektroniky. K zajištění ochrany nábytku slouží fólie nebo speciální rohové kartony. Elektroniku můžete zabalit do klasické folie nebo použít bublinkovou folii, která poskytuje vyšší stupeň ochrany. Obzvláště obezřetní buďte při přemisťování starožitností nebo cenných kousků nábytku. V tomto případě opravdu oceníte služby profesionálů, kteří vědí jak s cennostmi zacházet a jak je přemístit maximálně bezpečně.

Využijte stahování k zbavení se nepotřebných věcí

Při balení často zjistíte, že vlastníte věci, které jste léta nevyužili. Proto vám radíme, abyste se takových věcí zbavili. Nejenže získáte místo ve stahovacím vozidle, ale uděláte také něco chvályhodného pro své okolí. Tyto nepotřebné věci darujte charitě nebo sousedům, které potěší a vám ušetří peníze na stahování. Na závěr ještě jedna cenná rada. Vybalování a zařizování nového bytu nebo domu může trvat několik dní a v některých případech týdny. Proto si při balení dejte stranou pár věcí, pomocí kterých dokážete přežít jistý čas, aniž byste se přehrabovali množstvím krabic.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora