Sobota, 2 března, 2024
aktualne

Jak se zbavit bolesti v krku

Bolesti v krku mohou být velmi nepříjemné. Těžko se vám polyká, mluví, vadí vám některé potraviny a jediné, co si přejete, je zbavit se dráždivé bolesti. Mnoho domácích metod bolest pouze maskuje, ale rady v tomto článku vám pomohou se bolesti zcela zbavit.

Kloktání slané vody

Slaná voda může snížit otok a zmírnit zánět a podráždění v krku. Může také pomoci vytáhnout infekci na povrch krku, kde se s ní tělo může lépe vypořádat. Připravte si fyziologický roztok a kloktejte každé dvě hodiny.

Pijte studené tekutiny

Pití studené vody při bolestech v krku může být zpočátku nepříjemné. Ale studené tekutiny pomáhají krku stejně jako chlazení kotníku po jeho podvrtnutí. Pomohou znecitlivit krk a zklidnit zánět, který způsobuje bolesť hrdla. Pokud už máte dost studené vody, můžete ji vyměnit za chutný nanuk. Vyhněte se však citrusovým příchutím. Ty vám mohou jen ublížit.

Zapnutí zvlhčovače vzduchu

Pokud máte zvlhčovač vzduchu, určitě se vám teď bude hodit. Suchý vzduch dráždí bolest v krku a může prodloužit celý proces hojení. Sliznice dýchacího systému milují vlhkost, která pomáhá zklidnit hlasivky, snížit otoky a vyčistit hlen. Pokud nemáte zvlhčovač vzduchu, pomůže vám také delší teplá sprcha.

Kurkuma, čaj a med

Trendem dnešní doby je kurkuma. Některé jeho výhody, jako například možnost prevence rakoviny nebo onemocnění mozku, je třeba dále zkoumat, ale není pochyb o tom, že má protizánětlivé účinky a pomáhá také při bolestech v krku. Špetku kurkumy můžete přidat do solného roztoku na kloktání nebo do jiného čaje. Mezi bylinky, které jsou účinné v boji proti bolesti v krku, patří heřmánek, echinacea, zázvor nebo máta, které lze nalézt i ve formě pastilky. Chcete-li zvýšit účinnost čaje, přidejte do něj med. Není náhodou, že med je oblíbenou složkou léků proti kašli. Má antibakteriální účinky a zmírňuje podráždění v krku.

Uvolněte se

Jste ve stresu nebo se cítíte unavení? Měli byste dát svému tělu čas na zotavení. To usnadní imunitnímu systému boj se zánětem. Najděte si čas pro sebe, zdřímněte si, dejte si horkou sprchu nebo koupel a snažte se co nejméně mluvit. 

Pokud bolest v krku stále neustupuje, obraťte se na svého lékaře.

Zdroj: elements.envato

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora