Pátek, 24 května, 2024
aktualne

Jak se připravit na boj se štěnicemi?

Máte podezření na výskyt štěnic ve vašem bytě či domě? V takovém případě je potřeba jednat rychle. Štěnice se rozmnožují bleskovou rychlostí, napadají všechny členy domácnosti a navíc mohou velmi lehce přelézt i k sousedům, tudíž je pak likvidace mnohem náročnější. Nejlepším a nejefektivnějším řešením je zavolat odborníky na hubení štěnic. Na co se v rámci boje s tímto nepříjemným parazitem můžete připravit?

Deratizace štěnic
Deratizace štěnic

Hledejte stopy

Pokud jste zjistili přítomnost štěnic ve vaší domácnosti, prvním krokem k jejich eliminaci je správná příprava na likvidaci. Zde je několik klíčových kroků, které vám pomohou zabezpečit úspěch odborného zásahu:

1. Identifikace štěnic

Než se pustíte do přípravy na likvidaci, je důležité ujistit se, že problém ve vaší domácnosti skutečně způsobují štěnice. Identifikujte příznaky, jako jsou svědivé kousnutí na kůži, stopy po exkrementech na postelích nebo viditelné štěnice, abyste byli co nejpřesnější.

Kousnutí od štěnice se u každého člověka může projevovat jinak, což je matoucí. Někdo má zarudlou kůži, vyrážku, štípanec jak od komára, jinému spustí kousnutí alergickou reakci, otoky a kůže vypadá jako při kopřivce. Proto je dobré provést ještě další hledání stop, jako je výše zmíněný trus. Ten se obvykle nachází v ohybech matrace a prostěradla, pod kobercem či za nočním stolkem.

Můžete najít průhledné obaly, tvz. svlečky, které po sobě štěnice zanechávají při přechodu do další vývojové fáze. Možná uvidíte i samotnou štěnici, byť tito parazité vylézají v noci a dokáží se velmi dobře ukrýt lidskému zraku.

Hubení štěnic
Hubení štěnic

2. Komunikace s odborníky

Pokud na výskyt štěnic narazíte, neváhejte kontaktovat naši firmu. Pokud jste z Prahy, přijedeme k vám do dvou hodin od zavolání. Nabídneme vám kontrolu bytu, konzultace a cenovou nabídku zdarma a nezávazně. Poté připravíme samotný plán likvidace, který je rozvrhnut do více fází, aby se zamezilo dalšímu množení štěnic a byly zlikvidovány ve všech vývojových fázích.

3. Příprava prostorů

Po konzultaci vám dáme instrukce k přípravě bytu. Je důležité, abyste na dobu postřiku a nějaký čas po něm opustili byt. Řekneme vám, jak ochránit potraviny a jak připravit domácnost na likvidaci štěnic.

4. Komunikace s firmou

Po celou dobu se svými klienty komunikujeme a vyhodnocujeme práci. Řekneme vám vše o bezpečnostních opatřeních, postřiku, jak dlouho zůstat mimo domov a jak dlouho poté větrat. Likvidace štěnic patří mezi specializace!

5. Následné čištění

Po ukončení procesu likvidace proveďte důkladné čištění prostor, aby se odstranily případné pozůstatky štěnic a chemických prostředků. Umyjte veškeré povrchy, změňte ložní prádlo a vytřete veškeré povrchy, kde byl aplikován postřik.

Hubení štěnic Praha
Hubení štěnic Praha

6. Preventivní opatření

Po dokončení likvidace uvažujte o preventivních opatřeních, která vám pomohou minimalizovat riziko další infestace štěnic. To může zahrnovat pravidelnou kontrolu a čištění prostor, udržování čistoty a vyhození nepotřebných věcí. Dostanete také konkrétní rady a tipy od profesionální firmy.

Správná příprava na dezinsekci štěnic, které se často nesprávně říká deratizace štěnic, je klíčová pro úspěch odborného zásahu. Dodržováním těchto kroků zajistíte efektivní a bezpečnou likvidaci štěnic ve vaší domácnosti.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora