Pátek, 24 května, 2024
aktualne

Bez jakých dvou suplementů se neobejdete, pokud chcete začít pravidelně cvičit?

Rozhodli jste se, že chcete zatočit s leností? Toužíte po hezčí postavě, větším sebevědomí či třeba pořádné síle? V takovém případě musíte vyřešit dvě důležité oblasti – pravidelný trénink a dostatek živin pro tělo. V čem lidé často chybují a na co si musíte dávat pozor?

Hlídejte si dostatek bílkovin

Nejčastějším kamenem úrazu pro mnoho začínajících sportovců (ale i běžnou populaci) je nedostatek bílkovin. Tato základní stavební látka se stará o rozvoj i udržení svalové hmoty, regeneraci, správnou funkci mnoha hormonů a stovky dalších životně důležitých funkcí. Z toho jasně vyplývá, že nedostatek bílkovin znamená jediné – podstatné snížení kvality života a riziko spousty vážných onemocnění.

Obecné doporučení říká, že běžná nesportující populace by měla denně přijímat alespoň 1 gram bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti. Průměrně aktivní lidé by měli přijímat přibližně 1,5–1,8 gramů na kilogram hmotnosti a silově cvičící více než 2 gramy na kilogram tělesné hmotnosti. Řeč je samozřejmě o kvalitních bílkovinách! Nesnažte se tyto hodnoty příliš překračovat.

Pokud se však podíváme na typickou českou stravu, ihned zjistíme, že máme přebytek sacharidů a tuků. Bílkovin míváme naopak nedostatek. To platí především pro většinu obézních jedinců.

Vhodný doplněk stravy pro dodání bílkovin

Přesně proto přichází na scénu výběr opravdu kvalitního doplňku stravy – proteiny v prášku. V jejich případě je nutné uvědomit si dvě věci. Za prvé se nejedná o žádné steroidy (jak někteří neznalí jedinci tvrdí) a za druhé je většina z nich sestavená na 100% přírodní bázi.

Výrobci zkrátka vezmou nějakou surovinu (například hovězí maso, hrách, kravské mléko) a následně ji co nejšetrněji zpracují do podoby prášku. V případě poctivých výrobků pak takový protein neobsahuje žádná nesmyslná aditiva, přidanou chemii a podobně. Najdete v něm jen původní látku a přírodní sladidlo. Jedná se tak o naprosto zdravý a více než vhodný suplement pro všechny osoby.

BCAA pro lepší regeneraci

Mezi nejpopulárnější pomocníky pro sportovce patří zejména takzvané BCAA (Branched Chains Amino Acids) neboli aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Jedná se o látky, které běžně nacházíme ve stravě L-leucin, L-isoleucin a L-valin. Naše tělo si tyto produkty nedokáže samo vytvořit, a přesně proto je musíme přijímat právě z potravin.

I zde platí, že většina z nás nedokáže z běžné stravy přijmout dostatek daných aminokyselin. Z toho důvodu se hodí jejich doplňování formou šikovných suplementů. Ověřené produkty s přírodním složením najdete na webových stránkách pod vloženým odkazem.

A co vám vlastně BCAA přinesou? Pomáhají snížit svalovou únavu během tréninku i po něm (poskytují svalům více energie). Zároveň zlepšují regeneraci a pomohou vám k lepším svalovým přírůstkům.

Tribulus Terrestris: Kotvičník Zemní

Tribulus terrestris je tradiční bylinný lék s širokou škálou potenciálních zdravotních benefitů. Může pomoci zvýšit hladinu testosteronu, zlepšit sexuální funkce, podpořit růst svalů, zmírnit zánět a chránit srdce. Pokud uvažujete o užívání kotvičníku, je důležité se poradit se svým lékařem, abyste se ujistili, že je pro vás bezpečný a vhodný.

Nezapomínáte na kardio cvičení?

Patříte mezi milovníky zvedání činek a posilování? To je sice super, ale rozhodně nesmíte zapomínat ani na pravidelné kardio cvičení. Tato aktivita totiž posiluje srdce i celý kardiovaskulární systém, zlepšuje pružnost těla, snižuje hladinu cholesterolu a způsobuje řadu dalších benefitů, které samotné posilování nedokáže zajistit.

Někteří z vás zajisté nechtějí běhat venku mezi lidmi kvůli studu. Nebo možná žijete uprostřed města a nemáte v plánu běhat mezi auty?

V takové situaci jsou pro vás jasnou volbou běžecké pásy, na nichž lze běhat v domácích podmínkách. Nejlevnější smysluplné kusy pořídíte za ceny okolo dvaceti tisíc. Jedná se o nepatrnou investici, když porovnáme, jak zkvalitní celý váš život. Mrkněte na výběr pásů na webových stránkách pod odkazem a prohlédněte si jednotlivé možnosti sami.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora