Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Gruzie: Výstup na Kazbek vám odhalí krásu divokého Kavkazu

Pokud hledáte tu pravou příležitost, kam příště vyrazit, pak se přímo nabízí Kazbek. Jde o jednu z nejkrásnějších pětitisícovek, odkud vás čeká nezapomenutelný výhled. Během výletu si užijete i další treky, místní kulturu a samozřejmě výbornou kuchyni.

Gruzie Kazbek

Gruzínská kultura je té naší značně vzdálená, právě proto ji lidé s oblibou poznávají. Divoký Kavkaz má své kouzlo a jakmile ho jednou navštívíte, rozhodně si ho zamilujete. Gruzie má bohatou historii a hlavní město Tbilisi je turisticky velmi populární. Velkou část země pokrývají hory, proto když se řekne Gruzie, Kazbek je také často zmiňovaným pojmem. Jde o oblíbenou destinaci řady cestovatelů, kteří touží po poznání.


Tip: milujete hory, ale nechce se vám cestovat moc daleko? Objevte krásu Beskyd.


Kazbek

Kazbek je třetí nejvyšší horou Gruzie, přičemž není příliš technicky náročná. To znamená, že je relativně snadno dostupná, díky čemuž jde o nejvyhledávanější pětitisícovku vůbec. Pokud se rozhodnete vyrazit na expedici do Gruzie, cestovka Frčíme vám toho nabídne mnohem víc. Můžete se těšit i na nenáročné treky v údolí Juty a Truso, kde vás čeká zelená příroda se spoustou jezírek a říček s minerálními prameny.

Gruzie, výstup na Kazbek

Pokud vás láká Gruzie, výstup na Kazbek je skvělým hlavním bodem celého výletu. Navíc můžete vyrazit i na další treky a poznat tak různé části této krásné země. Díky tomu, že je expedice připravována profesionály, můžete se spolehnout, že je vše skvěle zorganizované, horský vůdce vede pouze tři klienty. Samozřejmostí je aklimatizační výstup den předem. Jakmile zdoláte Kazbek, další dny vás čekají treky v horách v okolí Juty a údolí Truso. Zajištěna je pro vás také doprava a polopenze.

Ať už vás Gruzie vždycky lákala, nebo jen hledáte nové příležitosti k vycestování, tato výprava je skvělou volbou. Poznejte kouzlo Kavkazu.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora