Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Proč by záclony neměly chybět na vašem okně?

Říká se, že záclony a závěsy jsou pomyslnou korunkou krásy, která ozdobí vaše okno. Domov díky nim rázem vypadá útulnější, bezpochyby oživí prostor. Nesmíme opomenout ani jejich praktičnost. Chrání vaše soukromí a dokáží udržet příjemnou teplotu v místnosti.

Podle čeho vybírat záclony?

Záclony volíme v prvé řadě dle typu pokoje, neboť dokáží opticky místnost zvětšit, zmenšit či rozsvítit. Tohoto čarování s prostorem dosáhnou prostřednictvím hustoty svého vzoru, délky a nařasení. Zaměříme-li se na jednotlivé místnosti domova, do kuchyně volíme záclony s jemnějším vzorem propouštějícím dostatek světla. Ideální jsou vzdušné záclony kratší délky. Do obývacího pokoje pořídíme takové záclony, aby ladily s celkovým designem prostoru. Je-li k obýváku přidružen balkon, nabízí se hotové záclony v balkonovém kompletu, které pouze vybalíte a pověsíte. Nevyžadují žádné další úpravy.

Pro ničím nerušený spánek

V ložnici by nedílnou součástí záclon měly být i závěsy, a to nejlépe zatemňovací neboli black out. Bytový textil v této variantě dokáže místnost zatemnit až z 90 %, proto váš spánek nebudou předčasně rušit brzké ranní sluneční paprsky. Zatemňovací závěsy toho umí ale mnohem víc. Jelikož se skládají z několika vrstev, fungují jako důmyslná izolace. V zimě k vám nepropustí nepříjemný chlad, v létě vás uchrání před dusivým horkem.

Dokonale útulná ložnice

Do ložnice volíme spíše tlumené odstíny, jež promítneme i na povlečení. Pastelové barvy přinášejí uvolnění mysli, podporují relaxaci. Abychom útulnost ještě více podtrhli, doplníme lůžkoviny hebkou plyšovou dekou, jejíž hřejivá náruč přímo vybízí k odpočinku. Nezapomeneme na dostatečné množství dekorativních polštářků a kožešinový kobereček před postel. Do takovéto ložnice se budete každý den po náročném dni těšit.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora