Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Vláknové řezací lasery se těší vysoké popularitě

Průmyslové pálení plechů se neustále vyvíjí a v současnosti nabízí již tři technologie – autogen, plazmu a laser. Právě řezací laser je nejmodernější pálicí stroj, který používá CO2 nebo FIBER zdroj. Dělení kovů ve formě plechů či trubek a profilů s maximální precizností řezu je díky stále dostupnější pořizovací ceně vláknového laseru velmi populární.

Hlavním argumentem pro pořízení řezacího laseru je soběstačnost výroby. Dlouhé čekací lhůty na výpalky v kooperacích jsou překážkou pro flexibilní průmyslovou produkci. Vláknové lasery jsou dostatečně výkonné na řezání tlustých materiálů o síle i desítek mm. Hodí se perfektně na dělení nerezové oceli, konstrukční oceli, hliníku a mědi.

Zákazník může vybírat z několika provedení laserového stroje a dále si přizpůsobit velikost pracovní plochy a výbavu CNC laseru. Systém stroje je logicky uspořádán s mnoha funkcemi pro snadnou obsluhu. K procesu pálení se používají technické plyny jako je dusík, kyslík nebo může být použit rovněž stlačený vzduch. Náklady na jednu hodinu pálení jsou přijatelné a za hodinu práce s řezacím laserem je možno napálit mnoho výpalků.

Dílce mohou mít jemné detaily a v některých případech řezací lasery nahrazují CNC vrtačky, kdy je možné pálit malé otvory do plechů či trubek. Vrtání a pálení je možné také pod úhlem za použití 3D procesní hlavy nebo další osy u vřetena. Vrtačka tepelně nedeformuje materiál, ale musí mít dochlazovaný nástroj a lze s ní vrtat i do materiálů jako je kámen, dřevo nebo plast. Laserový řezací stroj proti tomu nabízí univerzum na kovové materiály. Výše uvedené z něj dělá CNC stroj pro opravdové muže.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora