Sobota, 2 března, 2024
aktualne

Vesmír a jeho zajímavosti

Ve vesmíru jsou nejzajímavějšími objekty mlhoviny. Ty bývají vyfoceny Hubbleovým teleskopem. Je to dalekohled, který byl umístěn na oběžnou dráhu Země. Vynesl jej tam americký raketoplán Discovery.

Hubbleův teleskop fotí snímky vesmíru a těles v něm. Významně se zasloužil o nové poznatky ve vesmíru. Fotky, které pořizuje, jsou velmi zajímavé, bývají to mlhoviny, planety a také hvězdy. 

Vyfoceny jsou rovněž supernovy nebo černá díra. Ta je zajímavá především z hlediska dilatace času. Přibližováním k horizontu událostí vzniká zpomalování času.

Na fotografiích vesmíru jsou i galaxie, které rotují a mají kruhový tvar. Jsou sestaveny z mnoha hvězd. Sluneční soustava, ve které my žijeme, se nachází v galaxii Mléčná dráha. Tu je možné spatřit za noci na obloze, jako pás hvězd. Jde tak vidět rameno galaxie, jež má tvar spirály.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi normálním horoskopem a tím čínským? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení berana nebo vodnáře či  o znamení  zvěrokruhu panna.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora