back to top
Pátek, 14 června, 2024
aktualne

Reklamní předměty pomohou i vašemu podnikání

Propagační předměty představují důležitou součást podnikání. Kdo a při jakých příležitostech je využije?

Co jsou reklamní předměty a jak fungují

Propagační zboží jsou výrobky opatřené logem nebo firemním sloganem. Obvykle jsou distribuovány bez nákladů nebo jen s náklady minimálními za účelem propagace značky, firemní identity nebo konkrétní události.

Cílem tedy není distribuovat je se ziskem. Jejich efekt je spíše sekundární. A že skutečně fungují, to dokazují i statistiky. Podle nich se dokonce jedná o vůbec nejúčinnější marketingový nástroj, který může značka využívat.

Z průzkumu Britské asociace pro propagační zboží konkrétně vyplynulo, že si 81 % spotřebitelů ponechává propagační předměty nejméně rok po jejich obdržení, přičemž je dokonce dvakrát pravděpodobnější, že budou takovéto drobné dárky motivovat spotřebitele k akci, než je tomu u „tradičních“ forem reklamy.

Dáno je to přímo jejich samou povahou. Jednoduše je nemůžete ztlumit nebo přeskočit na další stránku. Jsou to spíše hmatatelné, v ruce držené připomínky dané značky a jejích služeb. A to připomínky decentní, avšak dostatečně důrazné.

Pro koho se hodí promo předměty

Často se tento typ zboží rozdává jako dárkové předměty na veletrzích, na konferencích, při obchodních návštěvách (tj. návštěvách firem, které nakupují nebo by mohly nakoupit) a jako bonus v zasílaných objednávkách. Mimo to se používají v guerillových marketingových kampaních.

Od značky přitom nevyžadují žádnou významnější invenci. Tašky, hrnky či pera opatřená logem fungují prakticky vždy a právem patří k tomu nejčastěji využívanému segmentu.

Lze říci, že na libovolnou z demografických skupin lze cílit vhodný reklamní předmět, ať se jedná o vášnivého sportovce nebo zaneprázdněného byznysmena. Tomu odpovídá možnost luxusní doplňků, jako jsou například značková pera či zápisníky.

S UniMark tak v této oblasti vždy dosáhnete zamýšleného marketingového cíle. Po boku zkušeného partnera se tak i vaše podnikání může stát lídrem v oboru.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora