Pátek, 31 března, 2023
aktualne

Nedostatek sněhu v Česku? Navštivte tyto destinace pro lyžování a snowboarding

Zima je v plném proudu a tak si chce každý lyžař užít pořádnou lyžovačku. Jenže letošní zima sněhové nadílce příliš nepřeje. Kam vyrazit za sněhem? Navštivte Rakousko!

Kam v zimě na hory, abyste si užili sněhové peřiny i krásné sjezdovky?

Zima je v plném proudu, jenže letos jsme si sněhové nadílky zatím moc neužili. Pokud i vy přemýšlíte, kam vyrazit o jarních prázdninách, abyste si užili krásnou dovolenou na sněhu, máme pro vás několik tipů. Pokud plánujete vyrazit za lyžovačkou až za hranice naší republiky, podívejte se na nabídku luxusních lyžařských středisek v Rakousku. Kde si dobře zalyžovat a kam na běžky? 

Jednodenní výlet za sněhem 

Rakousko má velkou výhodu. Je blízko. Také má největší hustotu penzionů a hotelů na světě. Doprava do místních lyžařských středisek funguje famózně, místní lidé jsou velmi přátelští, kuchyně výborná a rodinná atmosféra nabízí příjemný pocit domova. Do Rakouska se můžete vydat na jednodenní výlet, zvláště, pokud bydlíte v blízkosti hranic. Skvělé atrakce najdete pár kilometrů od českých hranic a dostanete se sem autem, autobusem i vlakem. Když se vydáte na cestu brzy ráno, zvládnete výlet do rakouských Alp, užít si parádní lyžovačku a večer už být doma zpět. Máme tu pro vás nejlepší lyžařská střediska v Rakousku.

Za lyžovačkou i romantikou 

Vychutnat si krásu tyrolských vesniček můžete v lyžařské oblasti Kitzbühel. Tato oblast je jako stvořená pro začátečníky i rodiny s dětmi. Obrovská plocha volného terénu a 180 km dlouhé, pravidelně upravované sjezdovky nabízí příjemně strávené chvíle na sněhem zakrytých kopcích. 

Působivá panoramata nabízí zimní středisko Sölden, patřící mezi nejkrásnější zimní střediska. Díky nadmořské výšce a spojení se dvěma ledovci má Sölden nejspolehlivější sněhové podmínky v Rakousku. Aby ne, když ledovce sahají do výšky 3 250 metrů. Setkat se tu s lyžaři můžeme od září až do června. 

Pro milovníky adrenalinu doporučujeme navštívit Hinterstoder. Zde najdete hned několik červených sjezdovek s luxusními černými tratěmi, pro extrémně náročné sportovní výkony. Začátečníci i děti se mohou zdokonalovat na upravených modrých sjezdovkách a cvičných loukách.

V Rakousku si zalyžuje každý 

Rakouské Alpy jsou skvělé v tom, že si tu užijí zábavu všichni. A nezáleží na tom, zda dáváte přednost pohodové jízdě, slalomu, nebo sport prokládáte odpočinkem na lehátku s drinkem v ruce. Sjezdovky jsou tu vhodné pro všechny styly jízdy a na své si přijde každá věková kategorie. 

Co si vzít s sebou na hory?

Výhodou dnešních ski areálů je možnost zapůjčení sportovní výbavy přímo na místě. Pokud však jezdíte na hory často, určitě doporučujeme pořídit si vlastní kvalitní sportovní vybavení. Na sjezdovce budete trávit hodiny, proto volte správný typ oblečení, které udržuje tělesné teplo. Při lyžování vsaďte na vrstvení. Jak na to? Základní vrstva oblečení má být prodyšná. Izolační vrstva chrání proti tepelným ztrátám. Vnější vrstva chrání před nepřízní počasí. Stylovou lyžařskou módu nezapomeňte doplnit o bezpečnostní prvky, jako je helma, páteřák či kvalitní samovypínací vázání. Všechny tyto bezpečnostní doplňky snižují riziko poranění o 50% a za to ta investice do výbavy rozhodně stojí.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora