Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Kia v ČR letos trhá rekordy!

Loňský rok byl pro jihokorejskou automobilku v Česku opravdu úspěšný. Prodala tu totiž nejvíc vozů od vstupu na místní trh. Bylo to celkem 11 424 osobních automobilů a prodejci vozidel zájem o modely jako Kia Ceed či Kia Sportage jenom potvrzují. Kia tím trhá své historické rekordy.

Kia se v České republice už tři roky drží mezi pěti nejprodávanějšími značkami. V roce 2023 však dosáhla rekordu nejen v počtu prodaných osobních automobilů, ale také v podílu na trhu, ten činil 5,16 %.

Jaké modely značky Kia mají Češi v oblibě?

Asi vás to nepřekvapí. Do čela se probojovaly modely, které jsou v oblibě už dlouho. V čem tkví jejich kouzlo a hlavní výhody?

Rodinný vůz Kia Ceed

Úplně nejprodávanějším modelem je Kia Ceed. Jde o dokonalý příklad rodinného vozu pro všechny, kdo touží po menším vozu s nižší karoserií ideálním do městských uliček. Řidiči tohoto automobilu si chválí technologii Drive Wise, která přináší mimo jiné nouzové brzdění a další bezpečnostní funkce.

Prostorná Kia Sportage

Také Kia Sportage se dá vzít jako rodinné auto. Jedná se ale o daleko elegantnější vůz inspirovaný organickými tvary přírody. Na rozdíl od malé Ceed je Kia Sportage prostorná a po sklopení sedadel získáte prostor až 1780 litrů. Vynikající vůz na dovolenou s celou rodinou.

Čím si Kia získává zákazníky?

Češi slyší především na příznivé ceny. Kia u nás vůbec nemá špatnou pověst a prodejců těchto vozů je také dostatek. Výrobce také rád ukazuje, že mu není lhostejná budoucnost planety. Automobilka se zavázala, že do roku 2045 dosáhne uhlíkové neutrality. Sedadla do elektromobilů vyrábí z recyklovatelných materiálů a buduje veřejné dobíjecí stanice, které využívají 100 % zelené elektřiny.

Uvažujete i vy o voze značky Kia? Přijďte si ho vyzkoušet na vlastní kůži do Auto Jeremiášova v Praze 5. Testovací jízdu pro modely Kia Ceed, Kia Sportage, ale i další si objednáte pohodlně online.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora