back to top
Pátek, 14 června, 2024
aktualne

Jaké turistické boty nakoupit pro celou rodinu?

Vedete své děti k aktivnímu životnímu stylu a lásce k přírodě? Pak je určitě pravidelně berete na nejrůznější výlety po krásné české krajině. V takovém případě musíte najít vážně kvalitní a ověřené boty. Jaké stojí za to?

Ověřený český výrobce

Určitě to znáte sami – otevřete si internetové stránky libovolného e-shopu a ihned na vás vyskočí desítky a desítky všemožných značek. Některé jsou levné, jiné zase drahé. Některé kvalitní, jiné zase nekvalitní. Levné neznamená špatné a drahé neznamená dobré. Prostě zmatek…

V tomto ohledu se určitě vyplatí spolehnout se spíše na ověřené trekové boty od českých specialistů. Ti totiž vědí, co přesně budete v našich končinách potřebovat.

Mezi největší české výrobce takových bot patří třeba známá firma BOSP. Ta už po několik generací pomáhá turistům, dřevorubcům, myslivcům, policistům, záchranářům, vojákům i dalším profesionálům.

Ačkoliv se jedná o turistické boty za pár tisíc korun, rozhodně se vyplatí. Díky kvalitním materiálům, dobrému šití a dalším detailům vám totiž vydrží poctivě sloužit dlouhá léta.

Jaké technologie používá firma BOSP?

Turistická obuv není jen o dlouhé životnosti. Musíte myslet také na své pohodlí a ochranu před nejrůznějšími riziky.

Přesně proto boty od BOSP nabízí například membránu Gore-tex. Ta chrání nohy celé rodiny před průnikem vody. Zároveň umožňuje ničím nerušené odpařování přebytečné vlhkosti a tepla z bot ven. Vaše nohy tak budou suché a nebudou se přehřívat. To je možné díky přesně navrženým rozměrům jednotlivých oček v membráně.

V dnešní době jsou součástí kvalitních bot samozřejmě i podrážky Vibram. Tato speciálně navržená směs pryží vás potěší především vysokou odolností proti proříznutí, prodření i opotřebování. Zároveň má opravdu nízkou hmotnost a maximální flexibilitu (při každém kroku se přizpůsobí terénu). Přece jen se bavíme o vynálezu, s nímž přišli profesionální horolezci. V současnosti ho však používají úplně všichni.

V poslední řadě je dobré zmínit také vkládací stélky Xmax Foam, které se anatomicky vytvarují podle chodidla svého nositele. Skvěle absorbují pot a vlhkost, přičemž téměř ihned po vytažení z boty vysychají. Mají antibakteriální a antistatické vlastnosti.

V oblasti paty najdete tlumicí vrstvu, díky které šetříte své kotníky, kolena, kyčle, záda i krční páteř.

Stélky jsou plně recyklovatelné a jen těžko je opotřebujete.

Doprava a první výměna obuvi zdarma

Bojíte se nakupovat obuv přes internet? Pak vás určitě potěší možnost první výměny bot zcela zdarma. Kdybyste náhodou netrefili velikost (BOSP má na svých stránkách spolehlivé číslování), prostě si necháte vybrané boty vyměnit. Navíc nemusíte platit ani za první dopravu.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora