Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Jak se připravit na jarní rybářskou sezónu?

Jste zarytým rybářem? Pak se již jistě nemůžete dočkat, až vezmete své rybářské pruty a vyrazíte k řece anebo rybníku.

Jistě jste také dostal pod stromeček nové rybářské vybavení, můžete využít čas, než bude příhodné počasí pro rybařinu k přípravě návnad na ryby, prutu a také k tomu, abyste se o rybách dozvěděl něco nového.

Nemusíte shánět staré rybářské knihy, které si každý rybář střeží jako oko v hlavě. Jděte na to moderním způsobem – na YouTube.com je spousta rybářských videí od rybářů z celého světa. Naučíte se tam jak uvázat háčky na ryby, které návnady jsou na konkrétní rybu nejlepší. Také si můžete najít nejlepší tipy na dovolenou pro rybáře – klidně i ve Skandinávii.

Mořská rybařina v extrémních podmínkách je něco, co by měl zažít každý rybář. Jen je třeba kvalitní rybářské oblečení do opravdu chladného a vlhkého počasí, velmi odolné pruty a navijáky a parta, se kterou tímto zážitkem projdete.

Na jaře je rybařina složitější, počasí je méně příznivé, ale trocha nepohodlí a zimy se vám vyplatí. Ryby lépe berou. Když použijete kvalitní vláčecí nástrahy, nejlépe barevné a ryby před rybařením řádně zakrmíte, uvidíte, že se brzy dočkáte prvního úlovku sezóny.

Než se na jaře vydáte k vodě, určitě nezapomeňte zkontrolovat platnost vaší povolenky, odpracované hodiny pro spolek a také počasí. To se na jaře mění několikrát za den. Samozřejmostí musí být oteplené voděodolné boty a také outdoorové oblečení, kdyby vás přeci jen nějaká ta přeháňka překvapila. Pokud nechcete nastydnout, určitě se vyplatí teplé spodní prádlo a něco na zahřátí do termosky.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora