back to top
Sobota, 15 června, 2024
aktualne

Co by měl mít profesionální kuchař vždy na sobě?

Kuchařina patří mezi nejtěžší povolání u nás. Většina profesionálních kuchařů dře od rána do večera v nepříliš sympatických podmínkách. Aby se při své práci cítili co možná nejlépe, měli by nosit speciální kuchařské oblečení.

Rondon je klasika

Rondon patří mezi typické druhy kuchařského oblečení. Jedná s v podstatě o blůzu, která je nedílnou součástí oděvu každého profesionálního kuchaře.

Tento druh oblečení totiž nemá fungovat pouze jako módní doplněk, ale má hlavně za úkol kuchaře chránit před poraněním. V prostředí kuchyně se totiž lze velmi snadno popálit či říznout. Standardní kuchařský rondon je vyroben tak, aby byly případné následky co možná nejmenší.

Rondon se dá pořídit v mnoha variacích, které se od sebe odlišují nejen použitým materiálem, ale i barvou a samozřejmě střihem. Rondony se běžně prodávají jak s dlouhým, tak i s krátkým rukávem.

Vhodné kalhoty

Pokud nechce kuchař chodit po kuchyni pouze ve spodkách, musí mít zákonitě i nějaké kalhoty. V tomto prostředí se však nehodí chodit v riflích či tesilkách. Kuchař by měl mít speciální kalhoty vhodné do kuchyně. Stejně jako rondon by i kalhoty měly kuchaře v první řadě chránit.

Samozřejmě by se v nich měl také cítit dostatečně pohodlně. Proto je dobré si kalhoty před koupí vždy vyzkoušet. Neměly by nikde plandat, ale ani být příliš těsné.

Standardem jsou v kuchyni kalhoty s dlouhými nohavicemi, avšak v letních měsících se v mnoha provozovnách nosívají i modely s krátkými nohavicemi.

Čepice

Asi každý zná podlouhlou kuchařskou čepici. Tento typ se sice nosívá stále, nicméně běžné jsou i jiné modely. Dnes již není problém si pořídit verzi s kšiltovkou nebo kuchařskou čepici ve formě lodičky.

Čepice se v kuchyni nosívají nejen pro ozdobu. Jejich hlavní úlohou je zamezit vlasům, aby padaly do jídla.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora