Sobota, 2 března, 2024
aktualne

Plechové střechy jsou moderní. Jaké jsou jejich výhody?

Rodinné domy, stavby s více bytovými jednotkami, haly, sklady, ale i malé přístřešky. Zde všude lidé stále více volí plechové střešní krytiny. Ty jsou na druhém místě v oblíbenosti hned za taškami. Přitom jsou ekonomicky mnohem příznivější. Proč byste o nich měli uvažovat i vy?

Plechové střešní krytiny jsou trendy

Střešní krytina je základem každého domu. Jakmile vám bude někde zatékat, velmi rychle se vám poničí zařízení stavby, zhorší se její vlastnosti a v případě opravdu velkého škodlivého vlivu povětrnostních podmínek může dojít i ke spadnutí částí domu. To přece nechcete dopustit, proto investujte do kvality. To ale neznamená, že musíte mít to nejdražší. Plechové střechy jsou kvalitní a cenově velmi příznivé. Dnešní moderní materiály jsou potaženy látkami, které zvýší ochranu střechy proti klimatickým změnám a běžným chemikáliím. Jak jsme zmínili, střešní krytiny se dají využít na domy, sklady i třeba zahradní domky nebo pergoly. A znáte trapézové plechy? Ty se skutečně hodí na pokládku průmyslových staveb, dají se využít nejen na střechu, ale i fasádu. Vynikající je poměr ceny a kvality.

Proč vybrat plechovou střechu?

Plechová střecha vydrží bez údržby opravdu dlouhá desetiletí. Materiál se i do náročných klimatických podmínek, obstojí i v horách. Samotná plechová střešní krytina je odolná díky speciální povrchové úpravě, která ji chrání a dodává i krásný vzhled. Kovová jádra jsou chráněna úpravami, které brání korozi, dnes jsou tyto typy střech chráněné oboustrannou pozinkovanou vrstvou (galvanické pokovení, organickými povlaky. Plechová krytina není nijak hlučná, zde tedy záleží na skladbě střešního pláště. Plech ovšem plní požadované akustické parametry, dnes to již není problém. Plech navíc vypadá skvěle, navíc si jej můžete nechat položit do skladu tašek v klasické červené barvě, takže nikdo nepozná rozdíl.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora