Pondělí, 6 února, 2023
aktualne

Pitbike nejsou jen pro zábavu. Také vyžadují pravidelnou péči

Pitbike patří mezi malé motocykly, přesto je využívají všechny věkové kategorie. Svému majiteli přinášejí zábavu i adrenalin. V současné době si nacházejí velké množství příznivců. Dokonce vznikají i různé závody, ty se konají jak pro různé kategorie, tak i pro disciplíny. Pitbike mají skvělé jízdní vlastnosti, které jim umožňují provozovat nejen motokros, ale i další motocyklové sporty. Využívají se také jako volnočasové motocykly. Aby však dobře jezdily a jízda na nich byla bezproblémová a bezpečná, je potřeba se o ně dobře starat.

Kontrolujte ojnice

Ojnice patří mezi velmi namáhané části motoru. Sice se jedná o malou a zdánlivě nevýznamnou tyčku, opak je však pravdou. Bez ojnice vám motorka nepojede. V pístových motorech totiž převádí posuvný pohyb na pohyb rotační. Je potřebná pro to, aby se točila kola. Ojnice musí mít provozní odolnost proti nárazovému namáhání, musí být pevná v tahu, ohybu a ve vzpěru. Je tedy potřeba ji občas zkontrolovat. Na webu dypree.cz naleznete ojniční sady nebo ojniční ložiska. Můžete si je tedy objednat z pohodlí vašeho domova a svému motocyklu tak dopřejte nové a kvalitní součástky.

Výměna olejového filtru

Také olejové fitry jsou pro správný, pohodlný a bezpečný chod motocyklu velmi důležité. Je potřeba je měnit pravidelně. Jen tak bude vaše jízda bezpečná a bez neočekávaných komplikací. Četnost výměny závisí na typu motocyklu a na doporučení výrobce. Volit můžete plnoprůtokové filtry, které čistí celý objem oleje. Nevýhodou je, že se při jejich zanesení čištění zastaví. Další variantou jsou obtokové filtry, které sice čistí vždy jen část oleje, kompletní čištění má pak delší dobu. Nikdy však nedojde k jeho přerušení. Vybrat si můžete kompletní s ochranným plechovým pouzdrem nebo jen filtrační vložku.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora