Sobota, 2 března, 2024
aktualne

Nový kolimátor HOLOSUN 507COMP: v čem vyniká?

Holosun nedávno představil novinky pro rok 2023. Jednou z nich je přitom i kolimátor s označením HOLOSUN 507COMP, který bude k dispozici ve variantě Classic a Elite. Na co se můžete těšit?

Co je pro kolimátor charakteristické

Tento kolimátor najde uplatnění v případě, že vlastníte competition pistoli či dlouhé zbraně. Jeho celkové rozměry činí příjemných 4,57 × 3,3 × 3,3 cm, přičemž sklo má rozměry 2,79 × 2,2 cm. 

Systém přepínatelné osnovy

Co u tohoto kolimátoru na pistoli bezpochyby stojí za pozornost, je použitý zbrusu nový systém přepínatelné osnovy, který ocení zejména závodní střelci. Osnova nabízí tečku 2 MOA. K dispozici je dále 8, 20, 32MOA kroužek + kombinace s tečkou 2 MOA. Střelec si tak může jednoduše vybrat, jaká varianta je pro něj vzhledem k disciplíně nejvhodnější. 

Jednoduchá instalace

Holosun momentálně pro instalaci pistolových kolimátorů využívá 3 platformy. U tohoto kolimátoru se přitom dočkáte osvědčeného RMR systému, který je dostupný pro každou FULLsize pistoli. Díky speciální montážní destičce lze přitom kolimátor instalovat na cokoliv, co disponuje railem Picatinny/Weaver.

Kdy bude kolimátor dostupný?

Pokud pořízení kolimátoru plánujete, je třeba počkat do května 2023, kdy se plánuje jeho dostupnost. Před nákupem vás jistě bude zajímat i cena jednotlivých variant. Verze Classic bude v předprodeji k dostání za 11 390 Kč, verzi Elite poté seženete za 12 990 Kč. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora