Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Motozavazadla – nezbytná výbava pro každého motorkáře

Každý motorkář ví, že s sebou na cestách musí mít vše, co potřebuje, ať už jde o nářadí, oblečení, jídlo nebo doklady. Ale jak na to, když motorka sama o sobě nabízí jen málo úložného prostoru? Řešením jsou zavazadlové systémy speciálně navržené pro motocykly.

Nejoblíbenější zavazadla jsou kufry a brašny na moto. Zpravidla se dají uzamknout, takže jsou naše věci chráněné před zloději i ztrátou, a materiál je vodotěsný, nevadí tedy, když nás na cestě potká déšť. Motokufry se umisťují na zadní nosič motocyklu nebo jeho boky, jsou vyrobené z tvrdého plastu nebo hliníku, a jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít s sebou více těžších nebo objemnějších věcí, jako jsou například nářadí nebo výbava na několikadenní akci. Kufry na moto umístěné vzadu pak nejčastěji slouží na doložení a uzamčení helmy, když se vzdalujeme od motorky například na oběd nebo nákup.

Motobrašny jsou umístěny na stranách motocyklu nebo na nádrži a jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít rychlý a snadný přístup k věcem, jako jsou například jídlo nebo doklady. I moto brašny jsou vhodné pro delší nebo několikadenní cesty, vyrobené jsou ze syntetického materiálu a na některé typy lze zakoupit nepromokavý obal.

Využít moto kufry nebo brašny je výhodné. Tím, že již z výroby jsou vyvážené a nabízí pevné ukotvení na motorce, zvyšují stabilitu při jízdě a její bezpečnost. Dále nabízí větší pohodlí, protože už nemusíme jezdit s batohem na zádech nebo s věcmi po kapsách, a jistotu, že o své věci během jízdy nepřijdeme. Lze s nimi komfortně přepravovat i věci objemnější, jako jsou například spacáky, stan a jiné věci, které by se nám jinak na motorku nevešly nebo bychom je museli složitě kurtovat, což ne vždy splňuje všechna kritéria pro bezpečnou a pohodlnou jízdu.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora