back to top
Pátek, 14 června, 2024
aktualne

Levná dovolená v Egyptě plná nevšedních zážitků

Vyrazte letos na dovolenou do Egypta. Tato prosluněná destinace toho nabízí více než dost, o čemž mnozí nemají ani tušení. Zjistěte, co všechno vám tato prosluněná země nabízí.

Cesta do Egypta se pro mnohé cestovatele stane zážitkem. Pokud jste doposud neměli, co dočinění s touto krásnou zemí, neváhejte. Levné zájezdy do Egypta jsou dostupné pro spoustu lidí, a i ti náročnější si přijdou na své, protože z pohledu luxusu a poskytovaných služeb se meze nekladou. Podstatné je to, co v této destinaci zažijete, v čemž vám budou nápomocny následující řádky.

Egypt a jeho významná letoviska

Při hledání vhodné dovolené v Egyptě máte pochopitelně na výběr. Zacílit můžete na některé z vyhlášených letovisek, kterých je v této zemi přehršel. Každé z nich předkládá trochu odlišné prostředí, památky, ale také zábavu a pláže.

  • Safaga
  • SharmEl Sheikh
  • Káhira
  • MarsaMartouh

Egyptská města přináší obvykle snadný přístup k plážím a zároveň jsou výchozím bodem k poznávání vnitrozemí, popřípadě saharské oblasti. Díky tomu se můžete věnovat nejrůznějším aktivitám, od potápění, poznávání, až po jízdu na velbloudech nebo čtyřkolkách v poušti. Egypt vám bude ležet doslova u nohou.

Výhodná dovolená v Hurghadě

Jestliže v tomto směru chcete vsadit na jistotu, pravděpodobně u vás zvítězí Hurghada. Jde o novodobější egyptské město, které přináší turistům od každého něco. Na jednu stranu můžete navštívit třeba staroumešitu Al Mina Masjid, z druhé strany se pak podíváte do Nové Maríny. Možností zábavy a poznávání je v tomto směru více než dost.

  • Hurghada Grand Aquarium
  • Nákupní centrum SenzoMall
  • Městečko El Dahar

Při procházkách městem se zastavte u koptského kostela a pobavte se v plážových klubech Makadi Bay. Zapomínat samozřejmě nesmíme na zmínku o koupání, potápění, šnorchlování a vodních hrátkách obecně. Ty k Egyptu neodmyslitelně patří. Náležité relaxace si užijete kupříkladu na pláži DreamBeach nebo MojitoBeach. Mnohé jistě nadchne i návštěva nejstarší pláže s výstižným názvem OldVicBeach.

Egypt budete mít jako na dlani

Výše uvedenou ochutnávku zajímavých působišť ještě rozšíříme. Dovolená v Hurghadě je totiž pomyslným odrazovým můstkem. Země je plná dalších úchvatných města a míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Co byste řekli na staré město Luxor? Obdivovat můžete také Abú Simblea Alexandrii.

  • Údolí králů a královen
  • Muzeum mumifikace
  • Memnonovy kolosy

V Egyptě se pochopitelně nemusíte zaměřovat pouze na staré památky a vyhlášené pláže. Čeká na vás i přemíra přírodních dominant a zajímavostí. Kapitolou samou o sobě je chráněná oblast Nabq, Národní park sv. Kateřiny na Sinajském poloostrově a Národní park GebelElba. Všechna tato místa stojí za podívanou stejně, jako chráněná podmořská oblast Ras Nasrani a Asuánské přehrady. Putovat můžete od jednoho zajímavého cíle k druhému, a přitom nevynechte ani Saharu a řeku Nil.

Na Egypt se musíte připravit

Je nepochybné, že dovolená v Egyptě bude plná fantastických zážitků. Dobré je se na takovou dovolenou nachystat s jistým předstihem. Například si zjistěte, jakou měnou se v zemi platí, zda potřebujete vízum a kde ho získat, kolik, co stojí a podobně. Vhod vám určitě přijdou i recenze hotelů.

Tak přesně tohle a mnohé další vám nabídne cestovatelský portál cKlub.cz. Spousta hodnotných informací na jednom místě, včetně tipů od ostatních cestovatelů na zajímavé lokality v Egyptě a v jiných destinacích světa. Chybět vám nebudou ani levné zájezdy, z nichž můžete vybírat na základě nejrůznějších kritérií, jakými jsou kvalita hotelu, způsob stravování a jiné. Je čas rezervovat si dovolenou v Egyptě, na kterou budete ještě hodně dlouho vzpomínat.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora