back to top
Pátek, 14 června, 2024
aktualne

Když plech, tak trapézový

Jedněmi z nejodolnějších lehkých střešních krytin jsou ty plechové. Velké oblibě mezi stavebníky se těší především trapézový plech, s jehož přednostmi vás seznámíme v následujícím článku.

Trapézové plechy jsou přímo určené k instalaci na střechách a stěnách. Rovněž je využijete k podbití šikmých střech, opláštění fasád, garážových vrat a budov. Ty nejenže dokonale chrání, ale také je ozvláštňují. Plechová fasáda domu dodává punc luxusu a elegance.

Krycí a konstrukční

Trapézový plech na střechu je v současné době jedním z nejpoužívanějších materiálů používaných nejenom na střešní krytiny větších a menších průmyslových budov, ale také rodinných domů. Základní rozdělení trapézových plechů je na krycí a konstrukční. K obložení stěnových a střešních příček slouží trapézový plech krycí. Konstrukční plechy jsou pak prvkem celého střešního systému.

Proč trapézový plech?

Hlavní výhodou trapézového plechu je jeho cenová nenáročnost, odolnost a s ní související životnost. Dobře odolává povětrnostním vlivům, intenzivním dešťovým i sněhovým srážkám, krupobití stejně jako extrémně nízkým i vysokým teplotám.

Snadná montáž

Minimální jsou také náklady na montáž trapézového plechu. Ta je totiž ve srovnání s montáží ostatních střešních krytin až třikrát rychlejší. Což se samozřejmě projeví i ve vaší finální faktuře. Za montáž plechové střešní krytiny zkrátka zaplatíte méně.

Dřevěná fasáda? Nikoliv, plechová!

V portfoliu společnosti Regamet například najdete trapézový plech v tloušťce 0,50 a 0,70 mm. Na výběr je rovněž široká paleta barev. Trapézový plech zlatý dub je například naprosto dokonalou imitací dřeva. Velmi luxusně ale vypadá trapézový plech tmavě šedé barvy – největší oblibě mezi uživateli se těší trapézový plech T-35, ať již lesklý, matný či aluzinkový.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora