Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Zlato je jako investiční komodita velice populární

Vydělat se dá prakticky na čemkoliv, tedy i na zlatě. Tato hodnotná komodita je pro velkou řadu investorů z mnoha důvodů atraktivní.

Její výhoda spočívá krom jiného i v tom, že se na ní nedá při troše dobré vůle prodělat. Z toho důvodu nakupují zlato i začínající investoři.

Nejoblíbenější drahý kov

Zlato je bezpochyby nejoblíbenější drahý kov vůbec. Zná ho prakticky každý. Dá se totiž poměrně snadno identifikovat, a sice podle své typické nažloutlé barvy. Zlato však není jen hezké, ale je z něj i velký užitek.

V hojné míře se krom jiného používá i jako materiál pro výrobu celé řady elektrospotřebičů. V nich zlato funguje jako polovodič. Do zařízení se ho ale nedává příliš velké množství, a to hlavně kvůli ceně zlata. Ta je díky velké poptávce stále velmi vysoká.

I proto mají investoři zlato veskrze rádi. Jedná se o stabilní komoditu, která má spíše růstové tendence než naopak. K růstu dochází hlavně v dobách, kdy se ekonomice moc nedaří a řádí vysoká inflace.

Zlato je vůči takovýmto nepříjemnostem v posledních letech docela imunní. Už jen z toho důvodu se jeho nákup vyplatí. Člověk tak alespoň nepřijde vlivem inflace o peníze.

Důležité je nakupovat hlavně slitky

Investovat do zlata znamená nutnost nakupovat slitky. Jejich hodnota se liší druh od druhu. Některé jsou lehké a mají tak nižší cenu, jiné se mohou pyšnit velkou hmotností, a proto stojí o poznání více. Hodně samozřejmě záleží i na ryzosti zlata.

Už dávno není problém nakupovat slitky i u nás. Zdejší prodejci však často nekopírují ceny zlata na burze, ale většinou jsou o něco dražší, což je logické. Každý chce vydělat.

Jednotliví obchodníci se však cenově odlišují i mezi sebou. Z toho důvodu se vyplatí dát si na čas a vybrat si toho nejlevnějšího.

Je potřeba zdůraznit, že se v českých obchodech prodávají takřka výhradně švýcarské slitky. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora