back to top
Sobota, 15 června, 2024
aktualne

Proč si koupit dobrý koberec?

České domácnosti se stále častěji vracejí ke kobercům. Ty totiž mají vlastnosti, které jiným podlahovým krytinám chybí. Koberce se dnes dají dokonce i docela dobře zbavovat prachu i nepříjemných skvrn.

Čištění koberců už není řehole

Kdysi byl velký problém koberec adekvátně vyčistit. Skvrny od různých barevných nápojů či polévek nechtěly běžně vůbec pustit. Takřka vždy bylo nutné tepich dopravit do specializované čistírny. Současné čistící prostředky jsou však mnohem účinnější, aniž by však koberci jakkoliv ublížily. Často dokáží odstranit i zažranou špínu.

I vysávání je v současnosti daleko jednodušší než kdy dřív. Moderní vysavače si totiž dokáží poradit dokonce i s roztoči. Některé modely navíc není nutné vůbec ovládat. Robotické vysavače zvládnou odstranit prach z celého bytu zcela samostatně. Po úklidu stačí jen vysypat prach do smetí.

Sálá z nich teplo

Jedním z důvodů, proč lidé mají koberce stále rádi, je jejich měkkost. Chodit po kachličkách, parketách či plovoucí podlaze není vůbec ono. Zato měkký koberec dokáže potěšit i bosé chodidlo, zvláště, jedná-li se o opravdu kvalitní kousek.

Mezi takové se řadí například i modely s dlouhým vlasem. Ty jsou zajímavé mimo jiné také tím, že dokáží absorbovat teplo a následně ho pomalu distribuovat zpátky do prostoru. Tento efekt vytváří dobrou tepelnou pohodu, aniž by bylo nezbytné mít celý den zapnuté topení. Takto se dá docela dobře ušetřit i pár stovek ročně.

Orientální alternativy

I velmi dobré tepichy si dnes lze pořídit za docela solidní peníze. Toto se však již nedá říci o orientálních kobercích, které mohou stát klidně i hodně přes sto tisíc.

Jejich cena je ovšem odpovídající. Jedná se totiž o vysoce kvalitní ručně vyráběné produkty. Koberce orientální navíc zvládnou při správné péči sloužit svým majitelům po generace.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora