Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Nebaví vás neustálé přikupování zlatých slitků? Víme, čím vylepšíte své portfolio

Patříte mezi konzervativní a dlouhodobé investory, kterých je v naší zemi většina? Pak máte pravděpodobně určitou část portfolia uschovanou právě v drahých kovech. Této kategorii dominují především typické zlaté slitky. Chcete si tentokrát užít trochu zábavy a dopřát si něco jedinečného? Máme pro vás fajn tip.

Zlato je skvělá volba

Dlouhodobé přikupování zlata je opravdu rozumný a ověřený způsob, jak zabezpečit svůj majetek a za nějaký čas si dopřát bohatší budoucnost. Žlutý kov přece jen funguje jako šikovná diverzifikace ke všem ETF, akciím, dluhopisům a fondům. V časech krizí se totiž chová opačně než dané prostředky, což se hodí.

Určitě si však nemyslete, že má slabou výkonnost. Za posledních dvanáct měsíců si připsalo 14,5 %. Za pět let 61 % a za osmnáct 400 %. Který jiný konzervativní prostředek má takovou sílu? K tomu připočtěte osvobození od DPH a v některých případech i od daně z příjmu a máte vyhráno.

Zlatá medaile s vaším jménem

Konečně se dostáváme do fáze, kdy vám prozradíme, jaký je náš tip. Místo nudných slitků si příště objednejte jedinečný zlatý dukát, na němž bude vyryté vaše jméno a příjmení. Takový produkt vám vytvoří Pražská mincovna ve spolupráci s e-shopem ceska-jmena.cz.

Celý kus váží 3,49 gramů a chlubí se špičkovou ryzostí 23,66 karátů. Jeho průměr je 20 milimetrů. Medaile je přirozeně uložená v průhledném pouzdře. Dokonce vám přijde v dárkové krabičce. Co by to bylo za investiční prostředek, kdyby k němu nebyl přiložený certifikát a punc?

Zajímá vás, jak takový dukát vypadá a kolik stojí? V tom případě není nic snazšího, než si rozkliknout webové stránky pod vloženým odkazem a podívat se na vlastní oči. Stačí najít své křestní jméno a příjmení, volbu potvrdit a ihned získáte jasnou představu.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora