back to top
Pátek, 14 června, 2024
aktualne

Manipulační technika je nezbytným pomocníkem v logistice i skladovém hospodářství

Do firemního skladu materiálu lze uložit předměty velikosti krabičky od sirek, ale i takové, které jsou velké a objemné. Na jejich přemístění je zpravidla potřeba vynaložit sílu nejméně dvou lidí. Jejich práci jim ulehčí vysokozdvižné vozíky, jež jsou ve skladovém hospodářství praktickým pomocníkem. Co dalšího pomůže ulehčit činnosti ve skladu?

Vysokozdvižné vozíky

Základním pravidlem hospodaření firmy je optimalizace nákladů. K těm nejdražším zpravidla patří cena lidské práce. Je proto v zájmu podniku je nahradit tam, kde to lze. Sklad je místem pro uložení nejrůznějších předmětů – hotových výrobků i materiálu pro výrobu. Jejich přemisťování ulehčí vysokozdvižné vozíky. Hlavní výhodou je kromě zvýšení produktivity práce také to, že tyto manipulační vozíky minimalizují rizika poškození zboží. Existuje přitom několik typů vysokozdvižných vozíků, které mohou být ručně vedené elektrické vozíky, ručně vedené manuální vozíky, čelní vozíky a terénní vozíky.

Paletové vozíky

Velmi často se v logistice používají palety. Manipulaci s nimi ulehčují paletové vozíky, jež se vyznačují vysokou nosností a zdvihem. Jeden člověk, který obsluhuje jeden takový vozík, je schopen za směnu zvládnout práci hned několika dalších lidí. Paletové manipulační vozíky se vyznačují dlouhou životností a jednoduchým ovládáním. Mají ergonomický design a jejich provoz je bezpečný, o což se starají kvalitní brzdy a zabezpečovací systém. Zvedání palet je hydraulické s nastavitelnou výškou a řízení plynulé i díky výkonnému motoru s nízkou spotřebou energie.

Nízkozdvižné vozíky

Pro manipulaci s břemeny ve výrobních halách, distribučních centrech i firemních skladech slouží nízkozdvižné vozíky s úsporným elektromotorem a gelovými nebo lithiovými bateriemi. Pomocí různých funkcí lze rozšířit jejich využití dle specifických požadavků konkrétního zákazníka.

Kde manipulační vozíky pořídit

Při výběru vhodné manipulační techniky by firma měla přihlédnout k tomu, jaká břemena budou vozíky zdvihat, v jakém prostředí se budou pohybovat. Důležité je promyslet nejlepší nosnost a zdvih a také cenu a dostupnost servisu a náhradních dílů. Jednou z možností je oslovit firmu EUROlift CZ, jež se prodejem manipulačních vozíků zabývá. V katalogu jejího internetového obchodu najde zákazník bohatou nabídku různých vozíků pro jejich široké využití nejen ve skladovém hospodářství. EUROlift CZ se kromě prodeje zabývá také pronájmem manipulační techniky a generálními a dílenskými opravami vozíků všech značek.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora