Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Jsou zlaté slitky to pravé pro vás, nebo byste takové investice měli ignorovat?

Pokud si postupem času sestavujete dlouhodobé portfolio, určitě přemýšlíte i nad zlatem. Tento drahý kov si už po generace nachází svou cestu do inventářů konzervativních investorů. Není se čemu divit. Přináší s sebou totiž řadu jedinečných výhod. Jakých?

Stabilní a zajímavé zhodnocení

Ať už se věnujete libovolným investicím, určitě vás zajímají celkové zisky v kýženém horizontu. Investiční zlato sice není dobrým nástrojem pro rychlé zbohatnutí, ale ve střednědobém a dlouhodobém horizontu umí divy.

Pojďme se společně podívat na čísla v posledních letech. Za poslední rok si zlato připsalo něco málo přes 17 % zhodnocení. Za pět let přes 54 %. Za osmnáct let zvýšilo svou cenu dokonce o 394 %. Ačkoliv minulé výdělky nejsou zárukou těch budoucích, u tohoto drahého kovu je nutné vzít v potaz jeho odolnost proti všem výkyvům trhu i ekonomickým katastrofám. Stejně tak nezapomínejte na stále rostoucí poptávku napříč všemi segmenty průmyslu i investory.

Ověřené zlaté slitky

Zapomeňte na nejrůznější sběratelské mince, šperky a další složitosti. Raději si postupem let přikupujte zlaté slitky ze švýcarských rafinérií. Ty totiž disponují jedinečným důkazem pravosti – hologramem. Díky němu si zajistíte okamžitou likviditu v případě, kdy byste chtěli své zlato prodat.

V naší zemi tyto slitky prodává například oblíbený obchod Zlatovna. Ten si drží velké skladové zásoby, a tak vám objednané zboží doručí během několika málo pracovních dní. A co víc, potěší vás mnohem nižšími cenami oproti konkurenci. V současné chvíli nakoupíte gramový slitek přibližně za 1 700 Kč. Na stránkách jiných prodejců stojí totožný kus klidně i přes 2 000 Kč. Takové rozdíly jsou nejvíce patrné z dlouhodobého hlediska, kdy vykouzlí klidně i desítky tisíc korun úspor.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora