back to top
Sobota, 15 června, 2024
aktualne

Jak na přepravu mobilního domu?

Mobilní domy si nacházejí stále více příznivců. Jak by také ne. Jsou cenově dostupné, nevyžadují stavební povolení ani žádné stavební přípravy. Jsou totiž plně mobilní. Jediné, co vlastně musíte řešit, to je jejich transport. I ten ale může být hračkou.

Přeprava mobilního domu v podstatě probíhá stejně jako jakákoliv jiná nadrozměrná přeprava, tedy přeprava zásilky větší či těžší, než je ta standardní. Tou se zabývá například společnost Easy Logistic, s.r.o., jejíž speciální návěsy a tahače Volvo jsou schopné přepravit produkty různých rozměrů širokých až 6 metrů, vysokých 4, 5 metrů a vážící až neskutečných 53 tun. Mezi ty spolu s pásovou a kolovou technikou, stavebními stroji, zemědělskou technikou, konstrukcemi, rámy, turbínami, generátory a dalšími výrobky ze segmentu lehkého a těžkého strojírenství patří i zmiňované mobilní domy neboli mobilheimy.

Průběh přepravy

Spolu s výkonnou technikou, kvalitním vozovým parkem s patřičnou nosností a proškolenými zaměstnanci se přeprava mobilheimu neobejde bez papírování. V první řadě je nezbytné si obstarat povolení nadrozměrné přepravy a přepravovanou zásilku nechat pojistit. A v řadě druhé je nutné pečlivě naplánovat trasu. Řidič vozidla s nadrozměrnou zásilkou musí mít ponětí o veškerých přemostěních, které by mu mohly zkomplikovat cestu.

Doprovodné vozidlo

V některých případech je rovněž nutné k přepravě zajistit doprovodné vozidlo, které na nadrozměrný transport upozorňuje ostatní motoristy. Vše má jediný cíl, a to udělat vše pro to, aby převoz nadměrné zásilky, v tomto případě převoz mobilheimu proběhl hladce a bez jakýchkoliv problémů.

Vsaďte na jistotu

Firma Easy Logistic je v tomto ohledu sázkou na jistotu. Přeprava mobilheimu v její režii je navíc možná nejenom po území České republiky, ale v podstatě celé EU. Všechny přepravované výrobky jsou navíc pojištěny do 10 milionů korun.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora