back to top
Pátek, 14 června, 2024
aktualne

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Jaká je ideální strategie pro investice do zlata?

Pojďme si rozebrat ověřenou a statistikami podepřenou strategii, která je vhodná pro běžného českého investora.

Ze všeho nejdříve je nutné pochopit, že zlato je dlouhodobá investice – nejlepší výsledky přináší v řádu desítek let. Hodí se tedy jako „spoření“ na stáří, případně jako zajištění budoucnosti svých dětí.

Z toho důvodu rovnou zapomeňte na krátkodobé výkyvy na trzích. V posledních týdnech prudce vzrostla cena zlata. Co to pro vás znamená? Vlastně nic. Z hlediska desítek let je takto krátká událost absolutně nepodstatná.

Podstatné je to, co tvrdí přední světoví analytici – budoucí cena zlata hravě překoná tu současnou o pořádný kus (klidně i několikanásobně).

Čím dříve tedy nakoupíte, tím větší zhodnocení si v budoucnosti vychutnáte. Zde je ovšem podstatný problém. Kdo z nás si může nyní dovolit koupit zlato za stovky a stovky tisíc?

Proto je nutné spolehnout se na starou a ověřenou taktiku – postupné přikupování zlatých slitků/cihliček v průběhu let. Určete si přesná data, během nichž bezpodmínečně koupíte kus dle aktuálních možností. Někdo takovou akci provede třikrát ročně, jiný klidně dvanáctkrát. Danou strategii dodržujte po předem určený horizont (třeba dvacet let), a to nehledě na krátkodobé výkyvy cen.

Nakupujte výhodně

Chcete dát svým investicím smysl? Pak nekupujte žlutý kov jen tak někde. Jen u nejlevnějšího gramového slitku zjistíte, že mezi jednotlivými obchodníky může být rozdíl i šest set korun (slitek někde koupíte za 1 900, jinde za 2 500 Kč). U těžších slitků je rozdíl ještě větší.

Důvod je prostý – žádná česká mincovna nevyrábí vlastní zlaté slitky ani cihličky. Takové produkty se k nám tedy dováží například ze Švýcarska či Německa.

V procesu přepravy si každý zúčastněný naúčtuje svou marži. Tím pádem jsou rozdíly mezi obchodníky tak vysoké.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora