Neděle, 3 března, 2024
aktualne

Doplněk stravy nejen pro sportovce

Aminokyseliny se dělí do dvou základních skupin – esenciální a neesenciální. Zatímco neesenciální kyseliny dokáže organizmus produkovat a doplňovat tělu sám, esenciální je nutné mu doplňovat. L-arginin se řadí do skupiny semi-esenciálních aminokyselin. Pro ty je charakteristická tvorba organizmem, avšak pouze za určitých podmínek. V případě zdravotních problémů, vyššího věku nebo těhotenství jeho produkce klesá a je nutné jej tělu dodávat. V čem je L-arginin prospěšný?

V čem je L-arginin prospěšný?

L-arginin je prospěšný v mnoha ohledech. Pokud cvičíte a je vaším cílem nabýt co nejvíce svalové hmoty, právě L-arginin bude doplňkem, který vám v cestě k dosažení cíle pomůže. Kromě toho zvyšuje výkon při cvičení, snižuje únavu, podporuje spalování tuků a napomáhá v rychlejší regeneraci. L-arginin podporuje správnou funkci imunitního systému a napomáhá v regulaci normální hladiny cukru v krvi. Je velmi důležitý také pro produkci oxidu dusnatého, který reguluje průtok krve tělem, čím také podporuje průchodnost krve v tepnách, což má za důsledek dobré okysličení mozku. V neposlední řadě je vhodný jako prevence srdečních chorob a napomáhá snižovat krevní tlak.

Komu je doporučováno užívat L-arginin

Semi-esenciální kyselina L-arginin pro sportovce je pro své benefity dobrým doplňkem při cvičení. Dále je doporučováno užívat ji osobám s přibývajícím věkem a lidem se zdravotními problémy.

Nejúčinnější forma L-argininu

Existuje více forem L-argininu, velmi oblíbeným je ten s vazbou na chlorovodík. L-arginin HCL má neutrální pH a lépe se vstřebává do organizmu. L-arginin HCL je získáván fermentací čistě rostlinných produktů vysoké kvality. Jsou vhodné pro vegani i vegetariány. Obal kapsle je uzpůsoben tak, aby co nejméně zatěžoval žaludek a zároveň byl dobře využitelný. Výroba a testování produktu probíhá v Německu, obsahuje pouze látky s ověřeným původem.

- Komerční sdělení-pr článek

Další články autora